Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termostat, odcięcie zbiornika CWU

07 Gru 2008 13:57 5504 9
  • Poziom 21  
    witam

Jeżeli zły dział to przepraszam.

Potrzebuje czegoś w rodzaju termostatu (sam dobrze nie wiem czego ;) ), który odetnie dopływ wody do wężownicy w zbiorniku CWU gdy temperatura wody w piecu spadnie poniżej temperatury w zbiorniku.

Obecnie nie ma tam żadnego sterowania i rano mam zimna wodę użytkową, gdy wieczorem (przed wygaszeniem pieca) ręcznie zamknę zawór odcinający tą część instalacji, rano woda ma "przyzwoitą" temperaturę.

Są może jakieś gotowe rozwiązania takiego problemu?
  • Poziom 21  
    Wszystkie zawory, jakie znalazłem, przy obniżeniu temperatury wody zwiększają przepływ, a mi chodzi o zamkniecie zaworu.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Zawór elektromagnetyczny nap. danfoss sterowany na 240V do tego dokładasz termostat np danfoss z zdalną kapilarą którą regulujesz temp. od 20-90 stopni.Kapilarę montujesz na rurze zasil. kocioł z nast. np.45 stopni a zawór elektr. na rurze zasil. zasobnik.
  • Poziom 43  
    Termostat w chłodnicy samochodu otwiera się tym bardziej, im wyzsza temperatura.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    O jaki termostat ci chodzi ,ja mam na myśli elektryczny.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    zawór elektromagnetyczny jest rozwiazaniem z gruntu nie korzystnym
    po pierwszw pobiera niepotrzebnie ciągle energie
    jest znacznie droazszy od zaworu kulowego z siłownikiem
    do sterowania zastosowałbym prosty termostat róznicowy z dwoma czyjnikami ,po ngrzaniu wody kazde obnizenie tem na piecu odetnie zaslanie wymennika
    tak jak to sie robic powinno i termostat taki kosztuje mniej od polecanego danfosa z kapilara
    zobacz www.insbud.net
    tam znajdziesz potrzebney osprzet albo allegro
  • Poziom 21  
    chyba mam juz rozwiązanie. Co powiedziecie na http://szkoper.pl/instrukcje/rtsz-4.pdf . Sterownik będzie podawał napięcie na cewkę przekaźnika który w zależności napięcia lub jego braku będzie sterował prażnikami obroty w prawo lub lewo jakiegoś niewielkiego silniczka połączonego z zaworem(otwórz zamknij zawór). to tego krańcówki w pozycji otwartej zamkniętej i powinno działać.

Może trochę skomplikowałem, ale pomysł chyba dobry?
  • Poziom 21  
    zasade zrozumiałes dobrze , tylko dobrze wykonac i ma działac
  • Poziom 21  
    bardzo pomogliście :)

a macie jakiś sposób na "przestawianie" zaworu kulowego?