Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka Brother Dcp-135c Rozmazuje tekst

roberto121q 07 Dec 2008 16:29 15102 8
 • #1
  roberto121q
  Level 10  
  Witam wszystkich mam taki problem z urządzeniem Brothera. Kiedy jakąś stronę wydrukuje to tekst jest rozmazywany, tak jak by drukowało jeden na drugim. Czyszczenie nie pomaga. Załączam skan przykładowej strony jaką wydrukowałem. Pomóżcie

  Drukarka Brother Dcp-135c Rozmazuje tekst


  Edit:
  W związku z pytaniami, jak rozwiązałem problem: Drukarka została wysłana na gwarancji do serwisu. Wymieniono głowicę, i po problemie.
 • #3
  roberto121q
  Level 10  
  Artee18 wrote:
  A kalibracja była już wykonywana?

  Chodzi Ci o to ustawienie w linii? Bo jeśli tak to te ustawienia są jakieś dziwne i żadna próbka nie pasuje do próbki 0.
 • #4
  Artee18
  Level 22  
  Zwykle drukarki mają funkcję kalibracji w oprogramowaniu:)można spróbować jeśli nie pomoże to raczej wina kartridży
 • #5
  roberto121q
  Level 10  
  To nie wina kartdridży bo to już mi się stało na oryginalnych, a teraz kupiłem zamienniki ale nadal to samo. A gdzie ta kalibracja jest?
 • #6
  Artee18
  Level 22  
  Proszę poszukać w opcjach drukarki, zwykle taka funkcja jest w oprogramowaniu instalowanym z płyty dołączonej do tej drukarki
 • #7
  henryy
  Level 11  
  Ja mam DCP-115 C, to jest prawie to samo. W opcjach nie ma kalibracji drukowania.
  Pzdr
 • #8
  kopuletti
  Level 2  
  miałem to samo z brother DCP-135C .
  ale u mnie tylko na czarnym kolorze były litery podwójne.
  gdy ustawisz "druk dwukierunkowy" na "OFF" to drukuje dobrze (trick działa pod winxp a pod linuxem nie), a normalnie drukowała podwójnie.
  i zrobiłem ;D

  opis do skalibrowania przy 600dpi:

  jeżeli drukuje podwójnie litery czarne (na 600dpi) to należy uzyc funkcji: "ustawienie w linii" i to wielokrotnie, bo jej efekt się sumuje wielokrotnie.
  Uwaga: to co wydukuje drukarka jako podgląd (te prostokąciki od 600dpi ) wogóle nie ma nic wspólnego z normalnym drukowaniem tekstu na 600dpi (czyli w jakości "normal"). jest niedoróbka w tym miejscu.wiec robimy tak:

  1. drukujemy (np z notatnika) 2 linijki tekstu w krórym sa ze 2-3 małe literki "i"

  2. uzyc funkcji: przesuniecie w linii.
  (pamietając ze podanie 5 oznacza zero zmian, a podanie "1" oznacza przesuniecie o jakies 0,3 mm w jedną stronę , a podanie "8" oznacza przesuniecie o jakies 0,3 mm w drugą stronę. )
  za pierwszym razem Wybrać jako ustawienie "8" zatwierdzić.
  (w ust 1200 dpi niczego nie zmieniamy wiec gdy wyświetli ustawienie "5" dla 1200 dpi zawsze wciskamy ok.)

  3. znowu drukujemy ze 2 linijki tekstu w krórym sa ze 2-3 małe literki "i" . i patrzymy na ktopki nad "i" czy sie przybliżyły?, (jeżeli tak to zmierzamy w dobrą stronę, można zostawić jak jest albo przybliżyć jeszcze bardziej robiąc pkt.2, i podając jako ustawienie znowu "8" ).
  natomiast jeżeli sie oddaliły to zrobić p.2. i jako ustawienie podać w drugą stronę - czyli"1" (to powrót do poprzedniej pozycji) i od razu jeszcze raz zrobić p.2. i jako ustawienie podać to samo czyli "1" (to przesuniecie w kierunku zbliżenia się kropek)

  4. znowu drukujemy ze 2 linijki tekstu w krórym sa ze 2-3 małe literki "i" . i patrzymy na ktopki nad "i" czy sie przybliżyły?, (jeżeli tak to zmierzamy w dobrą stronę, można zostawić jak jest albo przybliżyć jeszcze bardziej robiąc pkt.2, i jako ustawienie podać to samo co za ostatnim razem ).

  5 robić pkt 4 tyle razy aż kopki sie zejdą i cały czas kompletnie ignorowac prostokąciki od 600dpi które sa drukowane w trakcie , bo sie komplenie nie zgadzają późniejszym wydrukiem. (ale te od 1200dpi sie zgadzają)

  6. teraz , po 3-4 powtórzeniach drukuje ładnie, równo i wyraźnie.  miłego używania drukarki.
  proszę pisac pod spodem jak ktoś skorzystał, bo czasem tu zaglądam i miło sobie popatrzeć ;D
 • #9
  aga8
  Level 1  
  ja mam Dcp-130c i pomogło ściągnięcie najnowszych sterowników i przeinstalowanie (pod vistą)