Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka Brother Dcp-135c Rozmazuje tekst

07 Dec 2008 16:29 12819 8
  • Level 9  
    Witam wszystkich mam taki problem z urządzeniem Brothera. Kiedy jakąś stronę wydrukuje to tekst jest rozmazywany, tak jak by drukowało jeden na drugim. Czyszczenie nie pomaga. Załączam skan przykładowej strony jaką wydrukowałem. Pomóżcie

Drukarka Brother Dcp-135c Rozmazuje tekst

Edit:
    W związku z pytaniami, jak rozwiązałem problem: Drukarka została wysłana na gwarancji do serwisu. Wymieniono głowicę, i po problemie.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 22  
    A kalibracja była już wykonywana?
  • Level 9  
    Artee18 wrote:
    A kalibracja była już wykonywana?

Chodzi Ci o to ustawienie w linii? Bo jeśli tak to te ustawienia są jakieś dziwne i żadna próbka nie pasuje do próbki 0.
  • Level 22  
    Zwykle drukarki mają funkcję kalibracji w oprogramowaniu:)można spróbować jeśli nie pomoże to raczej wina kartridży
  • Level 9  
    To nie wina kartdridży bo to już mi się stało na oryginalnych, a teraz kupiłem zamienniki ale nadal to samo. A gdzie ta kalibracja jest?
  • Level 22  
    Proszę poszukać w opcjach drukarki, zwykle taka funkcja jest w oprogramowaniu instalowanym z płyty dołączonej do tej drukarki
  • Level 11  
    Ja mam DCP-115 C, to jest prawie to samo. W opcjach nie ma kalibracji drukowania.
    Pzdr
  • Level 2  
    miałem to samo z brother DCP-135C .
    ale u mnie tylko na czarnym kolorze były litery podwójne.
    gdy ustawisz "druk dwukierunkowy" na "OFF" to drukuje dobrze (trick działa pod winxp a pod linuxem nie), a normalnie drukowała podwójnie.
    i zrobiłem ;D

opis do skalibrowania przy 600dpi:

jeżeli drukuje podwójnie litery czarne (na 600dpi) to należy uzyc funkcji: "ustawienie w linii" i to wielokrotnie, bo jej efekt się sumuje wielokrotnie.
    Uwaga: to co wydukuje drukarka jako podgląd (te prostokąciki od 600dpi ) wogóle nie ma nic wspólnego z normalnym drukowaniem tekstu na 600dpi (czyli w jakości "normal"). jest niedoróbka w tym miejscu.wiec robimy tak:

1. drukujemy (np z notatnika) 2 linijki tekstu w krórym sa ze 2-3 małe literki "i"

2. uzyc funkcji: przesuniecie w linii.
    (pamietając ze podanie 5 oznacza zero zmian, a podanie "1" oznacza przesuniecie o jakies 0,3 mm w jedną stronę , a podanie "8" oznacza przesuniecie o jakies 0,3 mm w drugą stronę. )
    za pierwszym razem Wybrać jako ustawienie "8" zatwierdzić.
    (w ust 1200 dpi niczego nie zmieniamy wiec gdy wyświetli ustawienie "5" dla 1200 dpi zawsze wciskamy ok.)

3. znowu drukujemy ze 2 linijki tekstu w krórym sa ze 2-3 małe literki "i" . i patrzymy na ktopki nad "i" czy sie przybliżyły?, (jeżeli tak to zmierzamy w dobrą stronę, można zostawić jak jest albo przybliżyć jeszcze bardziej robiąc pkt.2, i podając jako ustawienie znowu "8" ).
    natomiast jeżeli sie oddaliły to zrobić p.2. i jako ustawienie podać w drugą stronę - czyli"1" (to powrót do poprzedniej pozycji) i od razu jeszcze raz zrobić p.2. i jako ustawienie podać to samo czyli "1" (to przesuniecie w kierunku zbliżenia się kropek)

4. znowu drukujemy ze 2 linijki tekstu w krórym sa ze 2-3 małe literki "i" . i patrzymy na ktopki nad "i" czy sie przybliżyły?, (jeżeli tak to zmierzamy w dobrą stronę, można zostawić jak jest albo przybliżyć jeszcze bardziej robiąc pkt.2, i jako ustawienie podać to samo co za ostatnim razem ).

5 robić pkt 4 tyle razy aż kopki sie zejdą i cały czas kompletnie ignorowac prostokąciki od 600dpi które sa drukowane w trakcie , bo sie komplenie nie zgadzają późniejszym wydrukiem. (ale te od 1200dpi sie zgadzają)

6. teraz , po 3-4 powtórzeniach drukuje ładnie, równo i wyraźnie.

miłego używania drukarki.
    proszę pisac pod spodem jak ktoś skorzystał, bo czasem tu zaglądam i miło sobie popatrzeć ;D
  • Level 1  
    ja mam Dcp-130c i pomogło ściągnięcie najnowszych sterowników i przeinstalowanie (pod vistą)