Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] Części do budowy projektora DIY

Makot0072 07 Gru 2008 16:34 1564 4
    Makot0072
    Poziom 9  
    Witam wszystkich kupię części do budowy Projektora DIY

-Matrce max 15'
    -Oświetlenie 450W
    -Fresnele
    -Obiektyw

oraz inne potrzebne częśći a najlepiej jakby ktoś miał to wszystko na sprzedaż.Proszę pisać na email djmakot(malpa)wp.pl
    c64club
    Poziom 18  
    Tanie części (nowe) do oświetlenia kupisz w P.W. Elektro Katowice (metalhalogeny Osrama/Philipsa - nawet z wysyłką się opłaci) oraz na aqva-light.pl - osprzęt.
    Makot0072
    Poziom 9  
    Dzięki za informacje, jak na razie będe miał prawie wszystkie części prócz matrycy dlatego zapytanie do wszystkich czy ma ktoś na zbyciu Matryce 15' lub mniejszą z wejściem VGA i rozdzielczością najmniej 1024x768? Jeśli tak to proszę o wiadomość na meila.
    c64club
    Poziom 18  
    Mój patent, sprawdzony osobiście, to zakup monitora z ubitym/zaróżowiałym/nierównomiernym podświetlaniem. Kupiłem NEC'a 14" z głośnikami i panelem sterującym za 140 zł 2 lata temu.
    Generalnie im mniejszy tym lepszy, na Allegro trafiają sie wyprzedaże z firm, wtedy trafiają na rynek pierwszej generacji LCD'ki 12-13" IBM i HP. Są lepsze niż te późniejsze, bo matryce mają mniejszą pochłanialność.

Obiektywu nie potrzeba, jak się okazuje. Wystarczy soczewka o średnicy ok. 50 mm i ogniskowej takiej jak zewnętrzny fresnel. Z mojego doświadczenia - należy wybrać ten o większej ogniskowej jako zewn. a o mniejszej jako podświetlający. Zawieś ją pomiędzy dwoma kawałkami sklejki z wyciętymi centralnie okrągłymi otworami, całosć skręcając 4 wkrętami. Regulacja odległości od obudowy na 4 szpilkach gwintowanych fi 4-5 mm, l=180-200 mm, Szpilka wkręcona w obudowę, na nią nabita sprężynka, na to płytka z soczewką i na to motylek, tak w każdym rogu płytki.
    Wychodzi taniej a efekty zadziwiająco dobre.

Tutaj resztki zdjęć z tamtego projektu:
    Bok (wietrzenie matrycy)
    Przód z panelem od monitora i obiektywem własnej roboty
    A tu obraz rzucony na sufit (zdjęcie marnym aparatem, stąd kiepsko widać):

Przypomnij o sobie na PW, wrzucę na FTP więcej zdjęć, dobrej jakości, ze szczegółami konstrukcji (mam na pewno, ale w domu).
    emillo
    Poziom 14  
    Mam do sprzedania:
    -dużą soczewkę fresnela 31x31cm (nieużywana, stan bdb)
    -obiektyw EDAR f200/3.5 (idealny do budowy projektora na LCD o przekątnej do 8''
    -zwierciadło sferyczne
    -soczewkę wypukło-wsklęsłą o średnicy 9cm i ogniskowej 275mm (nada się na obiektyw)
    -duży wentylator komputerowy 120mm (nowy, bardzo wydajny) zasilany napięciem 12VDC

Możliwość wystawienia na aukcję.