Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus X50SLAP183 - dziwne zawieszanie

07 Gru 2008 18:48 1310 4
  • Poziom 10  
    A wiec kupilem niecaly tydzien temu tego laptopa:
    http://www.euro.com.pl/la...50slap183.bhtml

Pracowal 6 dni bez baterii normalnie podlaczony do sieci.Wczoraj stwierdzilem ze trzeby jednak sprawdzic baterie i wsadzilem ja.Popracowal okolo 30 minut i nagle sie zawiesil mianowicie kursor myszki jakby zatrzymal sie i nic nie mozna bylo robic na kompie.
    Wyjalem baterie i wlaczylem kompa ponownie juz na samym zasilaczu.
    Pracowal tak ok godzine i zawiesil sie ponownie tym razem tak ze zniknal kursor myszki a na ekranie grafika jakby sie rozmyla ze wszystko bylo nieczytelne.
    Nastapilo to w chwili wgrania serwisu kurnika i grania w gry java.
    Internet jest przez wifi a router to d-link 300-dir.

W zwiazku z tym mam pytanie czy to zawieszenie moze byc spowodowane tym ze vista taka juz jest,bledem aplikacji java czy poprostu tym ze cos siada w laptopie ?

Sprawdzalem czy nie jest goracy ale laptop byl ledwo co cieply troszke wiec to odpada.

To istotne poniewaz do tygodnia jest mozliwosc wymiany w tym sklepie a tydzien mija jutro dlatego bardzo bede wdzieczny za podpowiedzi.

Dzis pracuje od rana bez zadnego zwisu wiec sam nie wiem co robic.
  • Spec od komputerów
    To złośliwość rzeczy martwych. Zaniesiesz do sklepu a laptop pracuje normalnie. Sprawdzałeś jak zachowuje się teraz z baterią ? Podładuj baterię, popracuj na samej baterii, może coś z niego wyjdzie.
  • Poziom 10  
    tronic1 napisał:
    To złośliwość rzeczy martwych. Zaniesiesz do sklepu a laptop pracuje normalnie. Sprawdzałeś jak zachowuje się teraz z baterią ? Podładuj baterię, popracuj na samej baterii, może coś z niego wyjdzie.

Pracuje teraz z bateria tak jak i wczoraj po tym zawieszeniu pracowalem i wszystko jest ok nawet wlaczylem crysisa by pokatowac ewentualnie zepsute podzespoly ale wszystko bylo dobrze

Jesli to zlosliwosc rzeczy martwych to byloby dobrze jednak nie znam Visty czy vista miewa tego typu bledy jak te co opisalem ?

do tej pory uzywalem tylko XP i nie widzialem takiego bledu nigdy
  • Poziom 25  
    dune2 napisał:
    nie znam Visty czy vista miewa tego typu bledy jak te co opisalem ?

kolego o viscie to już słyszałem przedziwne rzeczy, to beznadziejny system i wcale bym się nie zdziwił gdyby to była wina właśnie tegoż systemu. ale wydaje mi się że u Ciebie to może być raczej jakiś problem sprzętowy. jeśli masz możliwość zwrotu czy wymiany laptopa, to raczej skorzystaj z tego. pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Wiele osob zle o Viscie mowi ale co innego mowic zle o programie i o zawieszaniu sie jej jako programu a co innego zawieszenie wynikajace z usterki podzespolu jakiegos.
    Laptopa katowalem na Crysisie a gra dosyc wymagajaca i zadnego zawieszania zrobilem prawie 8 godzinny test ramu i zadnych bledow.
    Czy jest mozliwosc ze mimo tego cos siada w laptopie skoro od 2 dni po tym i wielu godzinach uzytkowania nie zawiesil sie ani razu ?

czy mogl to byc jakis skok napiecia w sieci ? zaznaczam ze byl podlaczony bez listwy z filtrem przeciprzepiecowym tylko bezposrednio do kontaktu