Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Portable dvd Logik LPD1001. Problem z matrycą- ciemny obraz

07 Gru 2008 20:05 2322 3
  • Poziom 9  
    Witam. Znalazłem za sklepem elektronicznym oddany przez kogoś przenośny odtwarzacz dvd firmy Logik z 10`` matrycą, czytnikiem kart sd, wejściem a/v. Wszystko śmiga super. Czyta płyty dvd, karty pamięci,formaty dvd, jpeg, xvid, mp3. Matryca cały czas podświetla się z stałą mocą. Lecz gdy włączam urządzenie obraz jest jakby czarno-biały, baaaardzo ciemny. Podczas włączania pierwsze załapanie obrazu przez ekran na ułamek sekundy zaświeci tak jak trzeba, jasny kolorowy obraz (dopiero nagrywając kamerą ekran i przeglądając klatka po klatce to sprawdziłem, jest to krótka chwila ale podczas tego od włączenia podświetlanie matrycy nie zapala się mocniej-świeci równo cały czas). Pytanie co można posprawdzać by to naprawić? Dodaje zdjęcia płyty głównej jak i elektr. lcd. Przewody dochodzące do matrycy w wiązce 20 cienkich kabli ok, niepoprzerywane. Zastanawia mnie przewód 2 żyłowy dosyć gruby łączący matryce z pł. główną. Po wyjęciu jego z płyty nic się nie zmienia- obraz jak był tak jest to samo podśw. Podczas trybu wejscia a/v ekran jasno świeci (lecz podświetlanie bez zmian) na niebiesko. Po podaniu sygnału ta sama sprawa co z dvd i kartami pam.- obraz ciemny, jakby czarnobiały. Posiadam jedynie prosty miernik jaki to można dostać za 20 zł i zaznaczam że jestem amatorem. Jeśli macie drodzy użytkownicy jakies pomysły prosił bym o łopatologiczne wyjaśnienie wraz ze wskazaniem ewentualnych części na zdjęciach. Urządzenie ma mi służyć jako element Projektora DIY który chcę wykonać jeśli uda mi się sprawić że matryca zacznie działać jak trzeba a ta usterka moim zdaniem definitywnie wskazuje na matryce a nie na podświetlenie. Pozdrawiam i dziękuję.

PS zdjęcia jeśli potrzebne wyśle na maila w dużej rozdzielczości, lub zbliżenia wybranych elementów.

Portable dvd Logik LPD1001. Problem z matrycą- ciemny obraz Portable dvd Logik LPD1001. Problem z matrycą- ciemny obraz Portable dvd Logik LPD1001. Problem z matrycą- ciemny obraz

Ps 2 niewiem gdzie zniknęły zdjęcia, chyba coś jest nie tak z elektrodą.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 35  
    Problem jest z inwerterem a nie z matrycą. Te dwa przewody grubsze doprowadzają wysokie napięcie do świetlówki podświetlającej matrycę. Inwerter zbudowany jest na płycie sygnałowej.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 9  
    Jakant napisał:
    Problem jest z inwerterem a nie z matrycą. Te dwa przewody grubsze doprowadzają wysokie napięcie do świetlówki podświetlającej matrycę. Inwerter zbudowany jest na płycie sygnałowej.

Oki a moje pytanie laika czy to sie da zrobić? jeśli tak to jak, za ile i czy tą część trzeba wymienić? czy to jest zestaw części itp. Jeśli to nie jest problem prosiłbym o wytłumaczenia jak dla laika którym właśnie jestem. Dziękuje. A gdzie to się znajduje na płycie głównej? Jeszcze zastanawia mnie fakt że obserwując matryce oraz tył ekranu gdzie prześwituje światło ze świetlówek matryca świeci przez sekundę jaśniej i zaraz się zaciemnia a w tym samym czasie podświetlanie nie ma tego błysku. Nie widać aby podświetlanie zapaliło się na krótką chwile mocniej, jest tak jakby świeciło non stop tym samym światłem. hmmm
  • Poziom 9  
    Witam ponownie. Sprzęt właśnie wrócił z serwisu. Pan który to oglądał powiedział że wszystko w tym urządzeniu działa jak należy. Jedyny wg niego na 80% problem leży w ustawieniach. Problem w tym żeby zmienić ustawienia potrzebny jest pilot którego nie mam. Z przycisków na urządzeniu można wywołać jedynie menu płyty nic więcej. Żadnych ustawień urządzenia. Co możecie poradzić Panowie i Panie? Może jakiś reset do ustawień fabrycznych wywołany na którymś z układów? Dodam że inwerter pracuje bardzo dobrze, całe urządzenie jest sprawne tylko obraz jest jakby przyciemniony w opcjach, może zbyt duży kontrast narzucony. Pozdrawiam serdecznie i liczę na Waszą pomoc...Proszę