Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka Ariston ERF 402 - nie zawsze się włącza

Miras_99 07 Gru 2008 20:53 2983 2
  • Poziom 9  
    Mam od 8 lat lodówkę Ariston ERF 402 z dwoma agregatami i mam teraz problemy z chłodziarką - przy próbie włączenia "brzęczy" przez jakieś 20 sekund i się wyłącza nie uruchamiając agregatu. Po kilku minutach próbuje od nowa. Zaczęło się w momencie gdy miałem zwarcie w instalacji el. w domu i siadły bezpieczniki. Po usunięciu przyczyny zwarcia chłodziarka już się nie włączyła (zamrażarka cały czas OK). Po wyłączeniu pokrętłem chłodziarki na 0 i odczekaniu jakieś 30 minut (czasem kilka godzin) i ponownym włączeniu agregat startuje i chłodzi. Czasem działa bez zarzutu kilka dni, czasem trzeba ją ręcznie włączać. Był "fachowiec", sprawdził miernikiem czy nie ulatnia się gaz (dookoła uszczelki przy drzwiach) i stwierdził, że gaz ucieka i lodówka do wymiany. Coś w to nie wierzę. Chłodziarka chodzi od ponad roku dosyć głośno. Kupować nową czy jest jakaś szansa na naprawę??
  • Poziom 12  
    Skoro czasem się włączy i mrozi to nie jest to brak czynnika chłodniczego.
    Wymień element rozruchowy przy sprężarce a jeśli to nie pomoże to sprężarkę.
  • Poziom 9  
    Dzięki. Gdzie kupić element rozruchowy- ściągać przez oficjalny serwis, czy takie elementy są typowe i mogę je kupić np. przez internet (jeszcze kwestia symbolu, konkretnej nazwy...)? Czy może wymienić na chwilę z tym działającym z zamrażarki i sprawdzić czy działa normalnie (o ile jest ten sam - nie jestem pewien).