logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Szyby w mojej skodzie nie chcę się opuszczać

Mirek\Miras 07 Gru 2008 22:04 2520 10
REKLAMA
  • #1 5830997
    Mirek\Miras
    Poziom 10  
    Od pewnego czasu mam problem z opuszczanie szyb w skodzie octavii 1,9TDI 1998r porostu nie działają a teraz to i lusterka nie chcą działać,sprawdziłem wiązkę kabli w drzwiach ale tam jest wszystko ok nie wiem gdzie mam dalej szukać problemu może ktoś wie co mam dalej robić??? POMOCY
  • REKLAMA
  • #2 5831143
    Jurek220
    Poziom 31  
    Ile szyb niedziała? Bezpieczniki sprawdzone? Napisz coś więcej.
    Pozdr.
  • REKLAMA
  • #3 5831454
    mr-perch
    Poziom 29  
    Polecam wyjęcie modułu z drzwi kierowcy, osuszenie go i przelutowanie. Zwróć uwagę na połączenie wtyk-gniazdo tego modułu.
  • #4 5832925
    Mirek\Miras
    Poziom 10  
    Nie działają wszystkie cztery szyby i do niedawna też lusterka, sprawdzałem kable w drzwiach badałem miernikiem czy jest przejście sygnału niestety jest wszystko ok czyli jakaś grubsza sprawa się szykuje a co za tym idzie jakieś grubsze pieniądze boje się nawet zapytać ile nowy moduł w drzwiach kosztuje, sprawdzałem tam wyjmowałem kostkę spryskałem takim środkiem co czyści i ułatwia przewodzenie ale to nic nie dało, autko miało seryjnie montowaną elektrykę to chyba w ASO będą wiedzieć co jest nie halo z moimi szybami, chyba że macie jakieś pomysły co mogę jeszcze sprawdzić co mogło ulec uszkodzeniu za
    (za trafną sugestie NAGRODA )czteropak dobrego piwa:-)

    Dodano po 4 [minuty]:

    bezpieczniki to było pierwsze za co się sprawdziłem i znowu jak na złość wszystko ok nie ma żadnego spalonego:-(
  • REKLAMA
  • #5 5833089
    mr-perch
    Poziom 29  
    A zasilanie w ogóle dochodzi do modułu ?
  • #6 5833444
    Mirek\Miras
    Poziom 10  
    Tak jest zasilanie bo zamykanie drzwi z przycisku działa tylko szyby i lusterka nie działają
  • #7 5833571
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #8 5838482
    Mirek\Miras
    Poziom 10  
    Z tego co się dowiedziałem z rozmowy z gościem z ASO to moduł komfortu jest podobno zwilżały albo urwana jakaś końcówka przy kostce, a i dzisiaj zauważyłem że oświetlenie kabiny nie działa. Za to wszystko jest podobno odpowiedzialny właśnie ten moduł,
  • #9 5838910
    mr-perch
    Poziom 29  
    mr-perch napisał:
    Polecam wyjęcie modułu z drzwi kierowcy, osuszenie go i przelutowanie. Zwróć uwagę na połączenie wtyk-gniazdo tego modułu.

    ... serwis powiedział Tobie dokładnie to samo, co napisałem dwa dni temu. Oni uczą się z Elektrody !!! Pójdź ich śladem.
  • REKLAMA
  • #10 5841279
    Mirek\Miras
    Poziom 10  
    Proszę powiedzcie mi co to znaczy prze lutować moduł co tam mam prze lutować?? i mam zwrócić uwagę na połączenie gniazdo wtyk a dokładnie to na co. sorry że tak się pytam ale mi trzeba łopatologicznie tłumaczyć
  • #11 5842168
    mr-perch
    Poziom 29  
    ...poddaję się. Rezygnuję z łopatologicznego tłumaczenia komuś, kto nie ma podstawowej wiedzy w tej materii. Odsyłam do najbliższego dobrego warsztatu w Łodzi albo do ASO.
REKLAMA