Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektromagnetyczny czujnik parkowania ?

07 Gru 2008 23:16 33078 6
 • Poziom 14  
  Na aukcjach ebay w UK mozna spotkac elektromagnetyczne czujniki parkowania. Poprzez "pikanie" sygnalizuja odleglosc do przeszkody.
  Maja trzy zakresy odleglosci (i sygnalizacji).

  0.8 to 0.5 m "be-be-be"
  0.5 to 0.25 m "be-be-be"
  0.25 to 0 m "beeeeeep"

  Moze ktos ma pomysl jak zbudowac taki czujnik ?
 • Poziom 35  
  e napewno elektromagnetyczny ? Chyba raczej ultradźwiekowy
 • Poziom 28  
  Od zakładania takich tematów jest inny dział. O "nabijaniu" napisałem tobie na PW.
 • Poziom 35  
  Hm, faktycznie, piszą że elektromagnetyczny i ma formę przyklejanej na zderzak anteny.. To jakaś nowość, w każdym razie dla mnie.
  Ale mi to jakimś bublem podjeżdża.. On przecież będzie wykrywał głównie metal w zderzaku własnym. ciekawe na ile to potrafi wykryc inne auto / słupek itp ? A jak z słupkiem betonowym ?
  Poza tym jego "czułość" będzie zależała od ilości żelastwa w zasięgu. Moim zdaniem nie ma to prawa działać skutecznie.
 • Poziom 9  
  I tutaj się nie zgodzę co do tego że to kiepskie urządzenie.Mam to urządzenie od dawna nigdy mnie nie zawiodło.Elektromagnetyczny czujnik parkowania
  Elektromagnetyczny czujnik parkowania (EPS system) obejmuje moduł centralki, czujnik aluminiowy oraz jednostkę akustyczną. Wszystko jest idealnie ukryte, czujnik znajduje się w wewnętrznej części zderzaka. Instalacja nie zmienia wyglądu zderzaka(zero wiercenia otworów) i zapewnia ochronę tylnej części pojazdu oraz ochrania przed tzw. ślepym polem w pobliżu tylnego zderzaka.
  System jest uruchamiany automatycznie po uruchomieniu wstecznego biegu.Wokół zderzaka przez czujnik generowane jest pole elektromagnetyczne. Gdy jakaś przeszkoda znajdzie się w polu elektromagnetycznym to je zakłóci i ta zmiana zostanie wykryta.Przeszkoda jest wykrywana z odległości około 70cm od zderzaka i jest sygnalizowana przez wydawanie sygnałów dźwiękowych. Częstotliwość dźwięków wzrasta stosownie do tego , im bliżej jest przeszkoda.Firma Magneti Marelli jest od dawna liderem w produkcji tego urządzenia koszt na Allegro 79 zł .http://www.allegro.pl/item497307435_czujnik_parkowania_cofania_magneti_marelli.html