Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWG 1036 -jak podłączyć wężyk do hydrostatu

Conrado17 08 Gru 2008 07:04 3826 6
  • Poziom 2  
    Witam
    W swojej pralce Whirlpool AWG 1036 (ładowana od góry) wymieniałem łożyska czynne i bierne. Przy okazji pomalowałem sprayem górne krawędzie blaszanych boków bo pordzewiały. W tym celu odkręciłem 4 amortyzatory i zdjąłem całą plastikową górę z klapą. Podczas tej operacji odłączyłem taki cienki gumowy wężyk który idzie od tylnej-spodniej strony plastikowego pojemnika bębna praktycznie pionowo do góry i podłączony jest do spodniej strony tego panelu z wszystkimi pokrętłami. Wężyk ściągnąłem z króćca właśnie od spodniej strony tego panelu.
    Teraz mam problem z założeniem z powrotem tego wężyka. Cała plastikowa góra jest już założona i amortyzatory przykręcone. W momencie kiedy chciałem podpiąć ten wężyk, króciec wsunął się do środka spodniej części tego panelu z pokrętłami. :cry: Myślałem , że jest on sztywną częścią tej obudowy ale się myliłem i teraz nie wiem jak mam podłączyć ten wężyk.
    Czy można ściągnąć górną obudowę z tymi pokrętłami i wypchnąć ten króciec do dołu? Jak to zrobić? Odkręciłem z tyłu pralki po bokach 2 śrubki które były w tym panelu z pokrętłami. Wcisnąłem do środka 2 plastikowe zatrzaski. Tylna część obudowy uniosła się jakieś 5mm do góry i koniec. Przód ani drgnie. Czy coś ją jeszcze trzyma? Czy muszę ściągnąć z osi te 3 pokrętła od programatora, temperatury i obrotów?
    Jest jakiś inny sposób na podłączenie tego wężyka?
    W ogóle to od czego jest ten wężyk?
    Z góry dziękuję za podpowiedzi
    pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    Tam wewnatrz pod pokretłami jest hydrostat i tam nalezy wpiąć wężyk.
  • Poziom 2  
    oooo dzięki za szybką reakcję. No tak, ale jak mam wpiąć ten wężyk jak króciec cały schował mi się do spodniej części tej obudowy z całym panelem sterowania? Rozebrać mam ten panel? Jak? Wolę najpierw się zapytać zanim coś połamię i będę musiał kupować nową pralkę.
  • Poziom 32  
    Panel ma od środka 2 zatrzaski należy je przesunąć do tyłu i do góry.Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Ja widzę tam 5 zatrzasków. Zamieszczam zdjęcie z ponumerowanymi zatrzaskami. Proszę powiedzieć które zatrzaski odpowiadają za panel sterowania. Zatrzaski numer 1, 2, 4, 5 wyglądają jakby trzeba je było przesunąć ku otwartemu bokowi pralki i do góry a nie do tyłu i do góry.
    Pralka Whirlpool AWG 1036 -jak podłączyć wężyk do hydrostatu
  • Specjalista AGD
    To nie te zatrzaski, właściwe wyglądają jak te na zewnątrz.
  • Poziom 2  
    A więc. Te zatrzaski które pokazałem na zdjęciu okazały się zatrzaskami mocującymi główną pokrywę pralki. Żeby ją zdjąć trzeba zatrzask środkowy (czyli trzeci) podważyć śrubokrętem a całą pokrywę lekko unieść i przesunąć w prawo.

Panel sterowania trzymają z przodu 2 zatrzaski, oprócz tych z tyłu. Nie da ich się podważyć bo są w środku. Trzeba wsadzić śrubokręt od góry między klapę pralki a panel sterowania i tak podważyć panel aby przesunął się do tyłu. Jednocześnie drugą ręką trzeba panel unieść do góry. Zatrzaski znajdują się na ok. 1/4 długości panelu z lewej i prawej strony.
    Po zdjęciu osłony panelu pod spodem jest płytka z elektroniką, przykręcona trzema śrubami. Pod tą płytką majta się luzem hydrostat.

Rada na przyszłość. Jak już ktoś musi odłączyć wężyk hydrostatu to niech lepiej będzie to jego dolny koniec a nie górny.

Dzięki wszystkim za pomoc.