Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ricoh Aficio MP 1600 i tym podobne

jabol2114 08 Dec 2008 07:19 2237 8
 • #1
  jabol2114
  Level 10  
  Witam mam problem z piszczącym utrwalaniem w tych modelach. Pisk wydobywa się także po wymianie łożysk na nowe. Miał ktoś już ten problem?
 • #2
  Janusz.P
  Photocopiers specialist
  musisz nauczyć sie z tym żyć od dawna ten typoszereg maszyn piszczy i nie piszczą łożyska tylko odrywacze - temat stary jak świat wieloktotnie był poruszany na elektrodzie przy okazji np maszyn aficio 1015 czy 2016 poszukaj trochę na forum a tam jest wszystko opisane
 • #3
  clip7
  Level 23  
  Klienci troszkę narzekają na to. Można nasączyć odrywacze jakimś smarem albo olejem. Jednak ma to tylko działanie zbawienne na krótką metę. Po jakimś czasie znowu piszczą.
  Najpierw były stare odrywacze, potem wprowadzili nowe z tymi wstawkami, który miały chyba zapobiec piszczeniu ale bez skutku.
  pozdrawiam
 • #4
  copyman
  Photocopiers specialist
  Kolejną rzeczą która czasem lubiła wydawać dziwne dźwięki był termistor. Problem pojawiał się w 2 przypadkach - kiedy był oblkejony tonerem i kiedy był czysty po wymianie wałka teflonowego. Przy czym rodzaj tonera nie miał tu znaczenia.

  C.
 • #5
  machyl
  Level 22  
  czasami piszczy jeszcze skaner zwłaszcza przy powrocie, trochę białego smaru na prowadnice załatwia problem a na odrywacze olej silikonowy - na trochę wystarcza
 • #7
  buli -konrad
  Level 15  
  można wymienić odrywacze na nowe na jakis czas jest spokój ja tak robie jak klient bardzo nalega.
 • #8
  salut
  Level 20  
  W większości maszyn MP... problemy pisków zostrały usuniete. Postaraj się zlokalizować co piszczy? Napęd,grzejnik, optyka?
 • #9
  Stopliniak
  Level 10  
  W maszynach z tej rodziny piszczą też i to bardzo często łożyska wałka teflonowego.Problem polega na tym, że wewnętrzny pierścień łożyska nie obraca się razem z wałkiem, tylko wałek obraca się w łożysku.Ja radzę sobie z tym w taki sposób, że robię nacięcia na wałku w miejscu gdzie pracuje łożysko i w ten sposób blokuję wewnętrzny pierścień łożyska tak aby pracował razem z wałkiem.