Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termostat bezprzewodowy - jaki nie drogi i dobry?

08 Gru 2008 10:01 9644 8
  • Poziom 33  
    Potrzebny mi jakiś prosty, nie drogi i dobry termostat bezprzewodowy do sterowania piecem CO gazowym. Może być też do samodzielnego złożenia. Najlepiej coś w rodzaju pilota z czujnikiem temp. Nie musi być jakiś skomplikowany z programowaniem na kazdy dzien i godzine, dla mnie to zbędny bajer. Zależy mi jedynie na tym by można było włączyć piec zdalnie kiedy mi pasuje i utrzymanie w czasie jego pracy zadanej temperatury w pokoju (tzn. gdy osiągnie powiedzmy 22C to ma sie wyłączyć, a gdy spadnie do powiedzmy 20C to ma sie włączyć i tak w kółko). Piec byłby włączany jedynie na noc, więc wszelkie bajery są mi zupełnie zbędne. Nie mam możliwości poprowadzenia kabli, odległość między piecem a pokojem to ok 15m przez kilka pomieszczen, więc kabel odpada, pozatym są grube sciany i stropy.
    Najbardziej by mi odpowiadał taki
    http://www.sklep.e-system.com.pl/go/_info/?id=1514
    tylko troche cena za wysoka
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Tańszego raczej nie znajdziesz.
  • Poziom 33  
    Tego nie chce bo na jego temat bylo juz pare tematow na elektrodzie, ponoć straszna lipa.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśli nie chcesz kłopotów,to zainwestuj w Auratona(eurostera).Za tą cenę naprawdę jest to solidny termostat.
  • Poziom 33  
    no niestety ale cena jest nie do przyjecia, po zatym, jak juz pisalem, te bajery sa mi zupełnie zbędne
  • Poziom 12  
    prez8s napisał:
    Tego nie chce bo na jego temat bylo juz pare tematow na elektrodzie, ponoć straszna lipa.

No domyslam sie, nawet wyglad ma festyniarski.
    PT30 widzialem u ludzi, ale juz sporo drozszy i mocno zbajerzony. Dzialal fajnie, tylko ze ma czeskie napisy (np dni tygodnia, brrrr). Ja pod swoje potrzeby myslalem o PT10, w zasadzie tylko ciut drozszy od PT01. Moze troche zbyt prosty (2 temperatury), ale ma w zasadzie wszystko co potrzebuje i na oko jest funkcjonalnym odpowiednikiem mojego Viessmann Uhrenthermostat-F. Chociaz najbardziej to bym chcial dokupic radio do tego F. Ale dostepne tylko na zamowienie od producenta - jakbym tutaj cene napisal to byscie zapluli monitory kawa... ;-)
    A przeciez to zwykly nadajnik/odbiornik, ktory ma przeslac sygnal on/off do sterownika kotla, powinien kosztowac pare groszy...
  • Poziom 14  
    Nie kupuj szajsu za 80zł , bo nie da się kupić dobrego regulatora bezprzewodowego za 80zł, to tania chińszczyzna, bez żadnych badań i atestów.

Polecam regulator z rodziny DigiTime : DigiTime 800

Bardzo dobry regulator, programowalny i bezawaryjny, cena również atrakcyjna 244zł.