Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Jak to jest z tymi cyfrowymi tunerami

zybex 08 Gru 2008 10:51 1833 10
  • Jak to jest z tymi cyfrowymi tunerami

Pomocny dla użytkowników

Na początku zaznaczę, że zakupiłem tuner cyfrowy "Telewizja bez abonamentu" i jestem laikiem w tych sprawach.
    Na tym tunerze miałem mieć m.in. TVP Kultura i TVP Historia. Wzorując się na ustawieniu anteny na Astrę, ustawiłem swoją antenę na Hot Birda (skręciłem w prawo o te 6 stopni)
    Łapię wyżej wymienione programy i sporo innych, głównie niemieckich typu 1ARD, ZDF, WDR, Arte, a nawet BELSAT (białoruski).
    Przed chwilą rozmawiałem z kolegą, który montuje satelity "zawodowo", czyli za kasę i mnie wyśmiał. Powiedział, że mam się skręcić z anteną na Astrę. Jak to w końcu ma być?

Ps. Do tej pory miałem tuner analogowy i konwerter starego typu, a antena była skierowana na Astrę. Przy zakupie nowego, cyfrowego tunera, zakupiłem też nowy LNB.

0 10
    Poziom 35  

Witam
    Czy pod nazwą "Telewizja bez abonamentu" mam rozumieć Telewizję Na Kartę?
    Jeśli chodzi o odbiór programów będących w ofercie Telewizji Na Kartę to antena ma być skierowana-ustawiona na satelitę Hotbird

0
    Pomocny dla użytkowników

Chodzi o Telewizję bez abonamentu i bez karty, chociaż tuner ma gniazdo do włożenia karty.
    Obieram sporo, ale np. nie mam tych co niby miały być a mianowicie:

TV Polonia
    Tvn Gra
    Polonia 1
    TVP Kultura
    TVP 3
    Polsat 2
    Puls
    Tele 5
    VIVA Polska
    Mango
    TV Trwam
    Tv Biznes
    Tv Zdrowie i uroda
    4FUN Tv

Z wyżej wymienionych mam TV Polonia, TV Trwam, TVP Kultura i TVP Historia. Tuner MD 24242.

Dodam, że na Astrze nawet nie próbowałem patrzeć, czy coś tuner łapie, tylko od razu skręciłem się na HotBirda.

0
    Poziom 35  

No tak, teraz wiadomo o co chodzi.
    To tuner FTA, więc odbiera tylko kanały ogólnodostępne czyli nie kodowane.
    Skoro odbiera to co wyżej podano to antena ustawiona jest na Astrę.
    Pozostałe kanały znajdują się na satelicie Hotbird i aby je odbierać należy tak właśnie przestawić antenę, wtedy znikną jednak te z Astry.

0
    Poziom 9  

Witam!
    czyli teraz masz ustawione na hot birda? czy astrę? bo ja mam na astrę i znikły mi wszystkie polskie

0
    Pomocny dla użytkowników

Teraz już nie bardzo rozumiem, że niby podbieram z Astry. Podczas ustawiania anteny dysponowałem miernikiem poziomu sygnału i wzorując się na antenie obok (dosłownie 1 metr), ustawiłem najpierw swoją antenę na Astrę i miernik wychylał się tak mocno, że nie mogłem nawet zdjąć tego potencjometrem. Jednak wtedy skręciłem się w prawo, czyli w stronę HotBirda i długo, długo szukałem sygnału, bo był bardzo słaby, mimo podkręcenia potencjometru w mierniku. Jak złapałem ten słaby sygnał (był tylko w jednym miejscu w przeciwieństwie do Astry, gdzie zakres "łapania" sygnału był znacznie większy), to poszedłem do mieszkania i w TV już miałem programy, o których pisałem wcześniej. Co zatem mi radzisz?

Dodano po 4 [minuty]:

KIEROWCA_VW napisał:

Podałem te programy, jakie rzekomo mają być, ale ja mam tylko 4 z nich.

0
  • Pomocny post
    Poziom 35  

Pisząc:

miałem na myśli:

TV Polonia, TV Trwam, TVP Kultura i TVP Historia

TV Trwam nadaje tylko z Astry.

1
    Pomocny dla użytkowników

No to w takim układzie gdybym cofnął się o te 6 stopni w lewo i ustawił antenę na tym mocnym sygnale, to co bym odbierał? :|

0
    Pomocny dla użytkowników

Ok, teraz wiem już znacznie więcej odnośnie polskich programów, a odnośnie innych, to gdzie mogę znaleźć takie informacje?

0