Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie nagłośnienie? Które kolumny wybrać?

08 Gru 2008 13:12 1554 6
  • Poziom 2  
    Witam. Mam taka małą prośbę-Czy mógłbyście doradzić mi które kolumny wziąć na chałturki? Jestem z 3-miasta i dzisiaj jadę po sprzęt. Nie mam zbyt wielu funduszy posiadam wzmacniacz crest 1500 tj 2x300 w /8ohm 2x500w/4ohm, gram sam na korg pa800 + yamaha psr 1500 kolumny jakie brałem pod wzgląd to
    1)PEAVEY SP 2
    kolumna głośnikowa

Uaktualnienie uznanej serii kolumn głośnikowych SP, która zawsze charakteryzowała się wysoką dynamiką dźwięku. W ulepszonej wersji, seria SP jest jeszcze bardziej skuteczna, lżejsza, a brzmienie kolumn jest czystsze niż kiedykolwiek. Swoją reputację wyrobiły przez niezliczoną ilość godzin pracy w klubach i innych miejscach wymagającyh zawodowego dźwięku. Cechy charakterystyczne dla serii SP: komponenty w postaci wysokiej klasy głośników Black Widow oraz specjalny horn rozpraszający wysokie częstotliwości.

Moc: 500W RMS
    Impedancja: 8 Ohm
    Skuteczność: 98dB
    Głośniki: 1 x 15” Black Widow + driver
    Zakres częstotliwości: 54Hz – 17kHz
    Zabezpieczenie głośników Sound Guard™
    Złącza Neutrik® Speakon®
    Możliwość montażu na statywie

tu problem bo wzmacniacz nie wyciągnie wszystkiego
    2) Wharfedale Pro LX-15
    Kolumna głośnikowa

- Profesjonala kolumna głośnikowa przeznaczona do pracy w klubach, dyskotekach i na otwartych przestrzeniach.
    - wyjątkowa jakość dźwięku
    - szerokie pasmo, duża dynamika
    - 2" tytanowy driver wysokotonowy, wyjście 1,4"
    - zabezpieczenie drivera wysokotonowego
    - trapezoidalna obudowa, wygodna i wytrzymała,
    - system ochrony przed przesterowaniem (Pro-Tech™)
    - współpraca z dopasownym sub-basem serii LX

Specyfikacja:
    Pasmo przenoszenia (+/- 10dB) 35Hz-20Khz
    Skuteczność (1W@1m) 99dB, Max SPL (peak) 130dB
    Kąt pokrycia: 90°x45°
    Moc muzyczna 800W
    Impedancja nominalna 8 lub 4 Ohm
    Głośnik niskotonowy 15"
    Przetwornik wysokotonowy 2" z wyjściem 1.4"
    Gniazda: 2xSpeakon NL4
    Wysokość 700 mm
    Szerokość 470 mm
    Głębokość 450 mm

albo ldm Głośnik HF: 1,4" Driver
    Głośnik LF: 1x15"
    Moc muzyczna [W]: 1000
    Moc RMS [W]: 500
    Impedancja [Ohm]: 4
    Skuteczność [dB]: 100
    Pasmo przenoszenia [Hz]: 36-20000
    Gniazda: 2 x SPEAKON
    Flansza pod statyw: Tak
    Inne funkcje: Zabezpieczenie głośnika HF
    Wymiary szer./wys./głęb. [mm]: 425x700x460
    Waga [kg]: 23,5

do tej pory miałem 300w ldm i są troszeczkę słabe-tzn na 150 osób nie wyrabiają-po prostu chyba już stare bo zaczynają trzeszczeć i muzyka nie wyraźna jak da się 3/4 mocy
    Proszę o pomoc. Jeśli z tych 3 miałbyś wybrać to co patrząc cena/jakość

pozdrawiam Michał

Na wharfedale miałem okazje grać, tylko na modelu lx12 i powiem szczerze, że nie dawały rady.... Ale być może przez ''superwzmacniacz" marki omnitronik... Sam Gram na ldm-ach na modelu pdp612 i powiem że naprawdę jestem z nich zadowolony w stosunku do kasy jaką kosztowały.... Pogadaj w sklepie, bo tego co wiem to można zamówić sobie te kolumny (jak mi się wydaje z opisu to plp315??) z driveren 1,75". Tych SP2 nie znam
    pozdrawiam
  • Poziom 2  
    tak plp 515 a jakbym miał wybierać miedzy plp 515 a 612 to co byście radzili?
  • Poziom 43  
    Najlepiej jak zastosujesz kolumny o impedancji 4 Ohm i mocy ok 500W.
    1.LDM PDP-615 (1,75" driver) - dobry wokal, sporo basu. 2.PDP-612 (1,75" driver) świetny wokal, niedostatek basu. 3.PXP-515/4 (1,4"driver) dostateczny wokal, oraz bas
    Jeśli Wharfedale, to o impedancji 4 Ohm.
    Tych kolumn Peavey-a nie słyszałem. Słyszałem kilka innych niskobudżetowych modeli i wg mnie to hmm, porażka.

Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    wczoraj słuchałem tych peavey i faktycznie dno totalne jak dla mnie za to super zabrzmiały te Wharfedale Pro lx 15 maja one 400w/4ohm (mają 2" driver-a to jest słyszalne)jak myślicie zagrają dużo lepiej od takich PXP-315/8 ( 300 w/8ohm)-takie posiadam-i jesli oplacało by sie zmienic to wystarczą na sale na 150 osób?
  • Poziom 43  
    Czy zagrają dużo lepiej? Hmm, trudno powiedzieć. Sam to musisz ocenić. Na pewno zagrają trochę głośniej, bo obciążą wzmacniacz niższą impedancją.
    Czy " wystarczą na sale na 150 osób ", to już nie tylko zależy od mocy kolumn, ale i skuteczności. Jeśli chodzi o skuteczność, lepszym wyborem były by PDP-615, ale ta waga. Jeśli grasz sam, to się zamęczysz :-).
    Kompromisem będą PDP-612. Nie są za ciężkie a skuteczność ok 102 dB. Jeśli grasz tylko wesela i inne tego typu imprezy na których nie trzeba mocnego, niskiego basu, to wystarczą.

Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    czyli skuteczniejsze to które, i lepiej zabrzmią mają większa glebie it. rozważam teraz miedzy Wharfedale lx15 a ldm 612/ co byście wybrali?