Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centrala telefoniczna DECT - jaka?

mkos1 08 Dec 2008 14:01 3722 5
    mkos1
    Level 29  
    Witam!

Jestem w posiadaniu kilku sztuk stacji bazowych typu KRCNB 301 03/1 oraz kilkunastu telefonów serii 9D24-C4ADA firmy Ascom Tateco AB.
    Jakie są szanse na uruchomienie tego systemu?
    Co do tego jest konieczne do dokupienia?
    Na ile są dostępne nowe akumulatory do tego typu telefonów?

Mamy spory zakład (ponad 2.5ha pod dachem) a do tego pokrycie sieci GSM jest tutaj marne. Z tego też powodu czasem znaleźć kogoś bywa niestety dosyć czasochłonne.
    Dlatego mam "plan" aby o ile jest to możliwe to spiąć tego typu nową centralkę wraz z już istniejącą.

Nie mam w tej dziedzinie raczej doświadczenia wiec każda pomoc się przyda.

Pozdrawiam!
    Marek
  • SterControlSterControl
    danadon
    Level 12  
    Witam ,

Co do telefonów Ascom to wszelkie informacje znajdzie Pan na stronie ascomwireless.pl ale to chyba jakieś starsze modele. Co do instalacji to polecam na tak dużym zakładzie sprawę zlecić wyspecjalizowanej firmie , nie chcę tu niczego reklamować ale na stronie którą podałem może znajdzie Pan odpowiedź na swoje pytanie.
  • SterControlSterControl
    pbx.pl
    Level 10  
    danadon wrote:
    Witam ,

Co do telefonów Ascom to wszelkie informacje znajdzie Pan na stronie ascomwireless.pl ale to chyba jakieś starsze modele. Co do instalacji to polecam na tak dużym zakładzie sprawę zlecić wyspecjalizowanej firmie , nie chcę tu niczego reklamować ale na stronie którą podałem może znajdzie Pan odpowiedź na swoje pytanie.

W Kontelu ? raczej u przedstawiciela na Polskę i to będzie tu http://swissvoice.pl/
    kaczorvw
    Level 18  
    a to nie z wyprzedaży z pewnej fabryki paneli podlogowych ?

Stacje bazowe które Kolega posiada wspólpracują raczej tylko z centralami Ericssona , aparaty końcowe to już inna historia - Dect Gap wymusza wymienność sprzętu pomiędzy producenta bo ten system jest sprawą nadrzędną - czyli sluchawki siemensa można zalogować do Panasonica itp .

Jeżeli 2.5 ha pod dachem to w większości przestrzeń otwarta to to polecalbym system sprawdzonego japońskiego producenta zainstalowany przez kompetentny serwis
    mkos1
    Level 29  
    Witam!
    Dzięki za wypowiedzi.
    Zgłosił sie do mnie człowieczek właśnie z Kontel'u, podałem mu dane tego co posiadam, z grubsza wiem co jest mi potrzebne i ... czekam na jakąś ofertę.
    Ale nie neguję mozliwości zakupu brakujących części systemu też w innych firmach.

Pozdrawiam!
    Marek

P.S. ... napewno nie są to telefony z żadnej fabryczki paneli podłogowych - przywiozłem to z Francji podczas demontażu fabryczki papieru. Niestety, ale głównego hosta nie udało mi się wówczas zabrać :(
    danadon
    Level 12  
    kaczorvw wrote:
    a to nie z wyprzedaży z pewnej fabryki paneli podlogowych ?

Stacje bazowe które Kolega posiada wspólpracują raczej tylko z centralami Ericssona , aparaty końcowe to już inna historia - Dect Gap wymusza wymienność sprzętu pomiędzy producenta bo ten system jest sprawą nadrzędną - czyli sluchawki siemensa można zalogować do Panasonica itp .

Jeżeli 2.5 ha pod dachem to w większości przestrzeń otwarta to to polecalbym system sprawdzonego japońskiego producenta zainstalowany przez kompetentny serwis

Co do tych stacji bazowych dect to są one produkowane oryginalnie przez firmę Ascom. Jedyną różnica jest logo. I pozwalają pracować z różnymi systemami min. z Ericssonem ale ostatnio również z sukcesem zalogowano bez większych problemów do Siemensa. Co do półki to te telefony są z tej wyższej.

Dodano po 1 [minuty]:

pbx.pl wrote:
    danadon wrote:
    Witam ,

W Kontelu ? raczej u przedstawiciela na Polskę i to będzie tu http://swissvoice.pl/

Przedstawicielem głównym na Polskę rozwiązań firmy Ascom Wireless Solution jest Kontel-Telecom.