Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony KD-28DX50U błąd 2,pali HOT-a

08 Dec 2008 14:06 2380 6
  • Level 14  
    TV jw.Znalazłem że jest to chassis FE2D.Przyszedł z uszkodzonym HOT(Bu2515DX) Wymieniłem elki w zasilaczu,sprawdziłem kondensatory w kolektorze Hot-a, przelutowałem zimne luty, sprawdziłem U sys-135V. Po włożeniu nowego BU2515 tv wystartował, ale po chwili tranzystor padł. Odniosłem wrażenie że wn było w tym czasie mocno zawyżone.
    Teraz wyświetla błąd 2. Przeczytałem wszystkie posty na temat chassis FE2, bo na temat FE2D jest ich niewiele, i nie mogę znalezć osławionego R618. Znalazłem R616, R617, Q602 ale nie ma R618. Może któryś z kolegów ma jakiś pomysł co dalej z tym robić? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
  • Moderator
    Witam, nie wiem czy nie chciałes dopisać DX do tranzystora wymienionego, czy nie był to DX. Jeśli tak to trzeba wlutować diodę C-E. Pozdrawiam.
  • Level 14  
    Był DX, zapomniałem dopisać. Dzięki za uwagę.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    A postach o FE-2 nie było nic o wymianie trafopowielacza?
  • Level 14  
    Było, ale uznałem że skoro wystartował normalnie nie grzał się i nie było ulotów, to trafo jest dobre. Ale sądząc po ilości postów na temat wymiany trafopowielaczy i procesorów, zacznę od wymiany trafopowielacza.
    Mam jeszcze pytanie: czy w tym chassis (FE-2D) wystepuje R618? Niestety nie mogę nigdzie znalezć schematu, a na płycie go nie znalazłem.
    Dziękuję za zainteresowanie i uwagi.
  • Helpful post
    Service technician RTV
    W praktyce producent często wstawia BU2515D
    ( wg. schematu jest 2SD2539, 1500V/7А) *można i BU2527DX
    ponieważ tam jest modulator diodowy > nie ma to praktycznie żadnego znaczenia

jesli padł Hot >.niedługo przyjdzie Tobie wymieniac fbt > inaczej po ABL posadzi procek
    - sprawdz pin.54 czy nie przebity do masy(gdy jest dobrze to rok.50kohm)

Aha miganie 2x to awaria FBT !
    - OCP - przeciazenie prądowwe w gałęzi +В.
    - tam wstawiali MHF318-34-1Y12 lub jego analogi np. FBT NA-1748//M3A
    p/n 145331411 >NA-1748//M3A4 >> HR 7946

gałęz OCP to R656 0,47 Om, połaczony z Q603 > dalej pin.34 procka > wtedy q604 blokuje prace linii
  • Level 14  
    Ponieważ nie mam schematu, ostatnia odpowiedz dużo mi wyjaśniła. Trafo już zamówiłem, procek wg pomiaru na pin 54 wygląda na dobry.Wielkie podziękowania dla"lisek"