Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP 890C - błąd mechanizmu?

twardowskia 23 Mar 2004 09:43 1762 14
  • #1 23 Mar 2004 09:43
    twardowskia
    Poziom 10  

Problem, którego doświadczam to przerywanie drukowania i to w zależności od stopnia skomplikowania tekstu w pewnym miejscu: np. w połowie strony, po zakończeniu drugiej z czterech..... Następnie pojawia się komunikat o błędzie mechanizmu i tylko wyłączenie drukarki pozwala na ponowne wysłanie dokumentu do druku.
    Kartridże sprawdzone! Czy możecie coś doradzić?

0 14
  • #2 23 Mar 2004 09:48
    Alcedo
    Poziom 23  

a czy konserwacja to była wogóle robiona?
    rozumiem, ze wykluczyłeś sterowniki i problemy z komputerem.
    może gdzieś jest zębatka jakas uszkodzona, albo jest jakieś przesunięcie i myśle, że na początek to bym zrobił pożądną konserwacje i sprawdził każdą pracującą część.
    no i na początek wydrukuj kilka stron testowych drukarki, co by się upewnić, że to na pewno drukarka.
    Pozdrawiam
    Piotr

0
  • #3 23 Mar 2004 09:56
    twardowskia
    Poziom 10  

Konserwacja czyli przegląd i czyszczenie było.
    Dziwne jest to że ona przestaje drukować w określonym miejscu, różnym a zarazem stałym dla każdego dokumenu (np. po 11 linijce dla pliku nazwijmy go "A" i po zakończeniu drugiej strony z czterech pliku "B").

0
  • #4 23 Mar 2004 10:03
    Alcedo
    Poziom 23  

Jeżeli przestaje drukować w regularnych odstępach np. co 11 lini, to musi być uszkodzona jakaś konkretna część, może przy konserwacji została uszkodzona, może źle założona, albo przeoczona.
    Może jest po prostu zużyta przez normalną pracę.
    Czy przy drukowaniu coś w drukarce przeskakuje?
    Myślę, że coś jest źle złozone i gdzieś się coś blokuje, może to być tam gdzie parkuje karetka, od tego bym zaczął.

0
  • #5 23 Mar 2004 10:11
    twardowskia
    Poziom 10  

Źle zrozumiałeś:
    przestaje drukować po jedenastej linii - w pliku "A" składającym się z dwóch stron,
    W pliku "B" składającym się z czterech stron przestaje po zakończeniu drugiej strony!

0
  • #6 23 Mar 2004 10:23
    Alcedo
    Poziom 23  

i tak bym sprawdził to co napisałem w poprzednim poscie,
    ale takze sprawdż komunikację komputera z drukarką
    1. wydrukuj kilka stron testowych z drukarki (nie z komputera), jeżeli wszystko będzie dobrze to wina nie leży raczej po stronie drukarki
    2. czy drukujesz zawsze z tego samego programu np. z Word, czy z innych tez, jezeli tylko z jednego to sprawdz w innych programach
    3. Jeżeli w innych programach problem się powtarza, sprawdz przewód łączący drukarkę z komputerem (najlepej go podmień)
    4. Jeżeli przewód jest dobry to podstaw drukarke do innego komputera, jezeli drukuje z innym komputerem dobrze to port w koputerze kopnięty,
    5. Jeżeli tu też jest problem, to rzeczywiście drukarka, ale jak drukuje strony testowe prawidłowo to port drukarki.
    Ale najpierw bym sprawdził czy nie ma uszkodzeń mechanicznych i czy wszystko dobrze poskładane.
    Pozdrawiam
    Piotr

0
  • #7 23 Mar 2004 10:41
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

czy mowisz o wydrukach z Worda?? a probowales wyslac dluzszy tekst bezposredno z pliku tekstowego po prostu kopiujac go na port??

0
  • #8 23 Mar 2004 10:54
    twardowskia
    Poziom 10  

Drukuję z różnych programów - zawsze przerywa.
    Dodam że kabel wymieniałem, drukuję z tego kompa na innej drukarce i jest ok (inna tzn. inny typ HP).
    Bezpośrednio do portu też wysyłałem.

Nic nie pomaga?

0
  • #9 23 Mar 2004 11:08
    kosmita

czy jak przerwie wydruk drukarka sygnalizuje cos migajacymi diodami?? gdzie znajduje sie koszyk z kalamazami kiedy wydruk sie przerywa??

0
  • #10 23 Mar 2004 11:18
    twardowskia
    Poziom 10  

Sygnalizacja po przerwaniu to obie zapalające się na przemian diody

0
  • #11 23 Mar 2004 11:36
    piotrpak
    Poziom 12  

Na podobne problem czesto pomaga wyczyszczenie walka po, ktorym porusza sie tusz, i dobre nasmarowanie (ja uzywam wd40). Po czym należy sprawdzic te klisze, ktora jest zaraz za tym walkiem. Moze byc gdzies brudna.

0
  • #12 23 Mar 2004 11:38
    kosmita

cytat z serwisowki:
    The computer -to-printer connection failed

Turn off the printer, disconnect the printer cable, turn on the printer. Initiate the self-test printout (see Printer Self-Tests and Diagnostics/Utilities under Troubleshooting). If the self-test printout is OK, the printer is OK. Reconnect the printer cable and resend the file. If the printout is still garbled, try another printer cable. Additionally, verify the proper printer driver and parallel port are selected."

bo rozumiem ze nie sa to zaciecia papieru wiec to powinno byc to

PS .piotrpak poczytaj wyzej konserwacja byla przeprowadzona..

PS2 cos atkiego mialem kiedys w drukarce hp okreslona sekwencja bajtow nie przchodzila przez port nie wiem dlaczego do dzis i nie wiem po ktorej stronie byl blad drukarki czy kompa.. zazwyczaj pomagalo przekonfigurowanie portu lpt ale to nie regola...

0
  • #13 23 Mar 2004 11:44
    Alcedo
    Poziom 23  

piotrpak napisał:
    Na podobne problem czesto pomaga wyczyszczenie walka po, ktorym porusza się tusz, i dobre nasmarowanie (ja uzywam wd40). Po czym należy sprawdzic te klisze, ktora jest zaraz za tym walkiem. Moze byc gdzies brudna.

To raczej nie wchodzi w grę drukarka jest po konserwacji

twrdowskia czy drukowałes strony testowe z drukarki jezeli tak to jaki był efekt.
    czy przed konserwacja objawy były takie same?

0
  • #14 23 Mar 2004 12:19
    twardowskia
    Poziom 10  

Przeinstalowałem port LPT - chyba pomogło:_)).
    W tej chwili wszystko wróciło do normy - mam nadzieję że już tak zostanie.
    Panowie - dzięki za chęć pomocy.
    Pozdrawiam!

0
  • #15 23 Mar 2004 14:46
    Kazik
    Spec od drukarek

piotrpak napisał:
    Na podobne problem czesto pomaga wyczyszczenie walka po, ktorym porusza się tusz, i dobre nasmarowanie (ja uzywam wd40). Po czym należy sprawdzic te klisze, ktora jest zaraz za tym walkiem. Moze byc gdzies brudna.

Z tym "dobrym" smarowaniem to należy uważać. W/g serwisówki HP wystarczy na prowadnicę kapnąć 3 krople oleju i kilkakrotnie poruszać karetką w celu rozprowadzenia oleju po prowadnicy i "nasączeniu" podkładek filcowych w karetce - oczywiście w modelu dj890.

0