Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielenie na kilka TV Echostar DSB717

prowo18 08 Gru 2008 16:50 2176 10
  • #1 08 Gru 2008 16:50
    prowo18
    Poziom 9  

Posiadam taki tuner w cyfrowym polsacie, chciałbym rozdzielić go na drugi tv, tak tylko żeby leciało to co na pierwszym Wydawało mi się że sytuacja jest prosta, ponieważ oba tv dzieli jedno pietro, żeby nie wiercić w suficie kupiłem zwykły kabel rgb(czincz) zarobiłem końcówki puściłem dziurą którą leci rura od kaloryfera z drugiej strony zarobiłem (na pewno sie nie pomyliłem bo kable są kolorowe) podłączam do drugiego tv i kaszana ;/ kabel ma 7 metrów, musiałem kupić rozdzielacz euro i kable a tu na to wygląda że tylko euro może być. Mam drugi tuner z kanałami FTA w innym pokoju i sprawdziłem czy z obu wyjść na raz pójdzie (czincz i Euro) i hulaszcza, w tym szitowskim polsatowskim echostarze jest tylko euro nie ma czinczy, gdyby była to bym jeszcze nie musiał tego rozdzielacza euro kupować i na pewno by hulało.
    Czy na pewno jest to wina prowadzenia sygnału czinczą ? Ma ktoś jakiś pomysł co mam zrobić żeby nie kupować euro a żeby fikało ? Może coś w euro trzeba pogrzebać ? Jak trzeba będzie mogę puścić jeszcze jeden i rozebrać kostkę euro i zalutować co trzeba. Pojedynczo kable zmieszcze ale gruby peszel z euro w dziurę od rury nie wejdzie :)
    Proszę o pomoc, przepraszam za długi pomotany post i z góry dziękuję za odpowiedź. :)

0 10
  • #3 08 Gru 2008 17:09
    prowo18
    Poziom 9  

A żeby mieć stereo to muszę jeszcze 1 i ekran znów do 4 ? Potrafisz mi odpowiedzieć dlaczego czinczą to nie działa ? przecież teraz mi każesz podłączać nawet mniej kabli niż mam bo 4 w czinczy mam 6 LA GND RA GND Vid GND ?

0
  • #4 08 Gru 2008 17:21
    matzg
    Poziom 35  

aby było stereo to tak dodatkowo (1-4) masa jest wspólna.a pod jakie piny masz w tej chwili podlutowane czincze?

0
  • #5 08 Gru 2008 17:29
    prowo18
    Poziom 9  

heh ja mam czincze wsadzone w kostke czincz --> euro z jednej i z drugiej strony bo nie mam innego wyjścia w dekoderze i innego wejścia w tv. Dziwi mnie to dlaczego nie działa ani fonia ani wizja. Mam czincze i 2 takie kostki

0
  • #6 08 Gru 2008 17:36
    matzg
    Poziom 35  

masz przełacznik na kostce IN /OUT?

0
  • #7 08 Gru 2008 17:37
    prowo18
    Poziom 9  

mam, znaczy mam też takie kostki bo używałem tych z plejaków bo te mi będą potrzebne ale jak trzeba te to ok
    te co użąłem nie mają żadnych przełączników więc chyba powinne działać, to co mam robić ?

0
  • #8 08 Gru 2008 17:40
    matzg
    Poziom 35  

masz jedna taka kostke czy dwie? kostka w tv ustaw na in

0
  • #9 08 Gru 2008 17:42
    prowo18
    Poziom 9  

mam 2 takie i 2 taki używałem tych prostych z psx i ps2
    to jak ?

0
  • #10 08 Gru 2008 17:45
    matzg
    Poziom 35  

jak masz ustawione? powinno byc w dekoderze na out a w tv na in

Dodano po 1 [minuty]:

wysłałem ci wiadomość na PW

0
  • #11 08 Gru 2008 18:18
    prowo18
    Poziom 9  

ok zobaczę ale na tych od peesów nie ma przełączników zawsze wszystko hulało, idę sprawdzić jak nie będzie działać to napiszę :)

Dodano po 32 [minuty]:

działa :D to o to się rozchodziło, na tamtych kostkach bym nie zrobił, dzięki

0