Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Która spawarkę wybrać Besterka 1500 czy Besterka 1600 turbo

08 Gru 2008 17:07 14167 25
  • Poziom 39  
    Żadna z powyższych, w tym przedziale cenowym to tylko Dedra 200A z Castoramy za 550zł.
  • Poziom 11  
    Być może powinieneś wybrać spawarkę inwerterową jest bardziej uniwersalna niż transformatorowa.
  • Poziom 10  
    lechoo napisał:
    Żadna z powyższych, w tym przedziale cenowym to tylko Dedra 200A z Castoramy za 550zł.

Tylko, że DEDRA to podobno chińszczyzna :(
  • Poziom 11  
    Dlaczego ty sie uparłeś na te spawarki transformatorowe czy ty wiesz jaka jest różnica między taką spawarką a inwertorową, ja z tych besterów nie wybrał bym żadnego, bo jest szkoda na to wydawać pieniędzy za tę cenę masz innej klasy spawarkę a dołożysz 200zł i masz Bester inwertor.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Co do ceny, to w Castoramie Besterka 1600 kosztuje 622zł a B1500 ~ 550zł, więc jak dołożę 200zł to nie kupię Bester inwertor. Poza tym to ma być urządzenie do prac dorywczych, więc jest chyba bez sensu, żeby spawarka za min. 1200 zł stała w garazu i urzywana była raz na jakiś czas.
    Ale dzięki za sugestie.
    Pozdr.
  • Poziom 33  
    Bierz Dedre i sie nie zastanawiaj, transformatory to już przeżytek.
  • Poziom 11  
    Jeżeli chcesz spawarkę do prac przydomowych to weź dedre jak kolega ci radzi, na ALLedrogo można akupić spawarkę Inwertorowa w podobnej cenie jak te twoje transformatorówki, ja swoją drogą chcę kupić inwertor TIG abym mógł spawac i tigiem i elektrodą.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Mój brat kupił Einhell NSG 270 A, transformatorowa, na nap. 230/400V i spawa bardzo dobrze. Dał za nią 300zł na bazarku (w sklepie 700zł)
  • Poziom 39  
    andziul napisał:
    Mój brat kupił Einhell NSG 270 A, transformatorowa, na nap. 230/400V i spawa bardzo dobrze.

To niech spróbuje pospawać elektrodami zasadowymi...
  • Poziom 33  
    Dedrą z powodzeniem spawać mozna nawet elektrodami celulozowymi.
  • Poziom 10  
    No i po zawodach. Zdecydowałem się kupić dedrę 200a, pojechałem do castoramy a tam pan mnie informuje, że nie ma dedry 200A i już nie będzie. Poza tym cena była 598zł. Ma być zamiast niej dedra 160A w tej samej cenie :bad-words: . Niestety nie znalazłem o niej żadnych informacji technicznych, poza tym, że taką produkują :not:
  • Poziom 10  
    prez8s napisał:
    a w jakim to miescie???

Kalisz
  • Poziom 11  
    Castorama, Lubin dolnośląskie
    są obie Dedry. Różnica w cenie 50 zł z tym że droższa jest ta 160A. Osobiście posiadam wersję 200A i nie mam powodu do narzekania, zmieniłem tylko kable, uchwyt elektrodowy i zacisk masowy na "profi"
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Ikis_70 napisał:
    Różnica w cenie 50 zł z tym że droższa jest ta 160A. "

Ciekawe dlaczego, powinno być raczej odwrotnie
  • Poziom 11  
    Panowie słyszałem ze te tanie spawarki inwertorowe z Castoramy to mały niewypał, bardzo często się psują i co ciekawe firma od której castorama je zakupiła już nie istnieje, dlatego pewnie w niektórych oddziałach ich już nie ma. Teraz maja poważny problem bo trzeba zapewnić gwarancje... Szukali nawet jakiegoś elektronika. Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    A dedra to w ogole byla jakas firma czy naklejkowy producent?
  • Poziom 33  
    mar400 napisał:
    Panowie słyszałem ze te tanie spawarki inwertorowe z Castoramy to mały niewypał, bardzo często się psują i co ciekawe firma od której castorama je zakupiła już nie istnieje, dlatego pewnie w niektórych oddziałach ich już nie ma. Teraz maja poważny problem bo trzeba zapewnić gwarancje... Szukali nawet jakiegoś elektronika. Pozdrawiam

To źle słyszałeś
    http://www.dedra.com.pl/polski/index.html
  • Poziom 10  
    Wygląda na to, że nie dostanę Dedry w Castoramie więc zacząłem przyglądać się spawarce Bester 140 (141+). Oczywiście będzie potrzebny sponsor jeśli się na nią zdecyduję bo to wydatek rzędu 950zł
    Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tą spawarką i mógłby się podzielić.
    Z góry dzięki
    Pozdr.[/quote]
  • Poziom 12  
    Za takie pieniądze kupisz w tej chwili przyzwoitą spawarkę invertorową która bestera rozkłada na łopatki. Broń boże nie kupuj bestera (porównywałem) to nie jest już ten bester co kiedyś.Kup sobie za te piniądze spawarkę SNAKE200 firmy MAGNUM.Sprawdzone i dobre
  • Poziom 20  
    Cytat:
    SNAKE200

Chyba sobie żartujesz? Miałem to na testach - z dokumentacji wynika, że ma ona cykl pracy 60%!!!!!! Czyli z tego wynika, że elektrodą 4mm powinna spawać non-stop bez przegrzania, a sprawuje się podobnie jak bester 141 która ma tylko 135A (3.2mm daje radę). Za takie oszustwa powinno się surowo karać producentów!!!! 60% - śmiech na sali, na moje oko max. 15%

caddy 151i - już prędzej. Esab to zawsze esab (Choć transformatory biorą z bestera :D )