Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Tecra A9- wymiana matrycy WSXGA+ na WXGA możliwa?

polakk 08 Dec 2008 19:31 7013 4
    polakk
    Level 18  
    Posiadam Tecre A9 z rozbitą matrycą WSXGA+. Moim zdaniem przy rozdzielczości 1680x1050 pracować się rozsądnie nie da, chciałbym wieć wstawić tam zwykłą WXGA 1280x800.
    Oryginalna matowa matryca Samsunga ma oznaczenie LTN154P3-L03.
    Matryce WXGA również matowe samsunga znalazłem na allegro o oznaczeniu LTN154X1-L02 albo LTN154X3-L01.
    Czy będzą onepasować wymiarami i wyprowadzeniami na taśmie, czy będę musiał zmieniać inwerter, lub coś w konfiguracji laptopa przestawiać (switche na płycie głównej, opcje w biosie)? Bardzo prosił bym o poradę, bo całkowicie zielony jestem w tym akurat temacie.
    Jeżeli nie te, to jaką inną można tam wstawić, koniecznie musi być matowa, i zależało by mi żeby był to samsung, bo mam zaufanie do matryc tej firmy
  • Helpful post
    remiqeu

Level 20  
    Tonie takie proste...
    Ale z tego co widzę to Karta graficzna i bios są przystosowane do obsługi matryc o podwyższonej rozdzielczości .
    Sprawdź kabel do matrycy musi być kablem dual channel LVDS - rozpoznasz go po tym że ma obsadzone wszystkie piny (w kablach single channel obsadzona jest tylko połowa)
    Tu masz opis styków matrycy (W)SXGA/(W)UXGA:

Toshiba Tecra A9- wymiana matrycy WSXGA+ na WXGA możliwa?

W standardowym kablu sterowane są tylko nieparzyste kolumny (czyli co druga kolumna w matrycy wys. rozdz.) - aby matryca w ogóle się zapaliła musi dostać sygnał zegara kolumn nieparzystych (pin 29-30).

W zasadzie jeśli piny się zgadzają to możesz sprawdzić

Moderated By Mery84:

Post był raportowany. Autor treści - prawdziwy autor zgłosił "kradzież" jego pracy. Regulamin forum obowiązuje - pkt.1
    Oryginał: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=5819850#5819850
    Kolega otrzymuje za taką praktykę ostrzeżenie.

jurek1980
    Level 26  
    Powinno działać.
    Do kolegi remiqeu jak już kopiujesz inforamcje z innych postów :https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1158802.html i opisujesz to chociaż ze zrozumieniem. Tu była matryca o mniejszej rozdzielczości zamontowana a ktoś chciał to rozszerzyć. W drugą stronę nie powinno być problemu.
    hd44780
    Level 17  
    Kolego remiqeu - jeśli się kogoś cytuje to należy zaznaczyć że jest to cytat i podać linka do odpowiedniego posta na elektrodzie - to co zrobiłeś to zwykła kradzież mojej własności intelektualnej.
    remiqeu

Level 20  
    "hd44780 "

Masz rację z góry Cię kolego przepraszam zwracam honor i poprawiam posta.