Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

układ do zmainy głosu do efektów D.J.

Jacek1708 08 Dec 2008 20:02 1904 2
    Jacek1708
    Level 12  
    Witam
    Myślę ostatnio nad układem zmieniającym głos, o działaniu jak transofon z AVT. http://sklep.avt.pl/photo/_pdf/AVT2134.pdf Chciałbym jednak by miał lepsze pasmo niżtam proponowany i nadawał się do efektów D.J.
    Pamiętam, że jak słuchało się radia z modulacją SSB to delikatne odstrojenie od częstotliwości nadajnika dawało właśnie taki efekt.
    Pytanie do bardziej zorientowanych w zakresie modulacji SSB: Czy jest jakaś możliwość wykorzystania gotowych mieszaczy do modulacji i demidulacji tak by zmontowany układ miał przyzwoite parametry? A może układ transofonu z AVT przerobić np zmieniając częstotliwość generatora na powiedzmy 50kHz / poza pasmem akustycznym/ i zmodyfikować filtry tam zastosowane?
    wieswas
    Level 33  
    Program komputerowy AUDACITY realizuje funkcję zmiany wysokości
    głosu przy zachowanej jego prędkości. Dodatkowo posiada także wiele
    innych efektów. Oczywiście ta zmiana nie dokonuje się w czasie rzeczywistym, ale na pliku dźwiękowym.
    mdziewie
    Level 19  
    SB live potrafił to robić w czasie (prawie) rzeczywistym. Nie wiem, jak współczesne karty...
    Kiedyś też myślałem nad czymś takim, ale nie na gotowych modulatorach SSB, tylko na 4-ćwiartkowych układach mnożących. Te mają bardzo porządne parametry. Mało tego, można się pokusić o wykorzystanie układu mnożącego wbudowanego w generator funkcyjny XR2206.