Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wymiana ekranu LCD w Dell

Ptasio1982 08 Dec 2008 20:30 2787 4
    Ptasio1982
    Level 10  
    witam mam rozbity ekran w laptopie znalazłem niby odpowiedniki ale jak zapytałem jednego gościa (przez email) czy będzie pasować to napisał mi coś takiego:
    The screen we are selling here is no good for your Dell. Although it is the same part number it will not work in a Dell. Dell put a special code inside the screen, so you will need to buy your screen by the dell part number as a dell original screen rather than the OEM number.

co to za specjalny kod?? :) i czy będę musiał jednak w dell'u to kupić znów u drogiego znalazłem taka informacje
    CRACKED LAPTOP SCREEN FIX IS IN czyli cos musi z tym kodem być :)
    może ktoś się spotkał z czymś takim i wyjaśni mi o co to chodzi? może o zmianę liczby pin w taśmie??

Moderated By marek216:

W temacie nie używamy słowa "problem". Regulamin.

mariann
    Level 37  
    Witam
    Na Twoim ekranie (matrycy) jest kod - numer, który musisz podać przy zakupie i tylko taki ekran - matryca z takim kodem, będzie pasować do Twojego laptopa.
    Pozdrawiam
    Ptasio1982
    Level 10  
    czy tu jest ten kod?
    15"WXGA AU Optronics
    B154EW04 V.7 xxxxG
    QD15TL04 REV: 04
    jurek1980
    Level 26  
    Chodzi o to, że w pamięci eprom w ekranie są dane identyfikacyjne. Taki sam ekran tego samego producenta bez wpisanych tych dancych nie będzie działał. Czyli rozwiązaniem może być przelutowanie takiej pamięci ze starej do sprawnej matrycy. Poczytaj sobie było już na forum, najwięcej o tym pisał chyba kolega PitD
    Ptasio1982
    Level 10  
    dzięki wielkie za pomoc