Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Strumienica wydechu do Forda Scorpio

TomekA 23 Mar 2004 13:03 1530 4
  • #1 23 Mar 2004 13:03
    TomekA
    Poziom 10  

Mam dylemacik. Mam forda Scorpio 2.0 DOHC ośmiozaworówka przerobionego na gaz. Zastanawiam się czy opłaca się założyć strumienicę wydechu, co to da, a jeśli zakładać to jaka i czy zamiast pierwszego tłumnika czy zamiast katalizatora. Z góry dzięki za pomoc

0 4
  • #2 25 Mar 2004 10:18
    Polaris
    Poziom 16  

zama strumienica pewnie za wiele nie da, dopiero przerobienie całego wydechu pewnie coś zmieni.

0
  • #3 25 Mar 2004 11:13
    jarek3
    Poziom 14  

Założyłem do Astry 1,6 strumienicę zamiast katalizatora poprawa jest niewielka i trudno ją zauważyć.

0
  • #4 25 Mar 2004 11:18
    TomekA
    Poziom 10  

Słyszałem, że po wywaleniu katalizatora i zamontowaniu strumienicy autko równiej pracuje w zakresie dolnych i srednich obrotow, i silnik lepiej wchodzi na obroty, ale nie wiem ile jest w tym prawdy

0
  • #5 26 Mar 2004 15:43
    gugus
    Poziom 15  

miałem strumienice łuskową tzw. JONES w samochodzie z lpg . Po zamontowaniu i jezdzie na niskich obrotach było ok nawet lepiej niz seryjny układ.Niestety prędkość max spadła i to dosyc znacząco (strumienica stawiała z duzy opór na wydechu przy wyższych obrotach ).
    Po wyjęciu i zamontowanu z powrotem katalizatora o wiele lepiej się jezdzi.Innych strumienic nie testowałem .Pozatym strumienica podobno wpływa na pracę sondy lambda w niektórych przypadkach.

Moim zdaniem lepiej "odetkac " układ wydechowy u profesjonalisty niz bawic się w strumienice .

pozdrawiam

0