Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX-29PM1P strzępi obraz i piszczy.

Wlosek 08 Gru 2008 22:58 1439 5
  • #1 08 Gru 2008 22:58
    Wlosek
    Poziom 16  

Obraz postrzępiony , wyrywane linie , pisk z okolic cewek odchylania i trafopowielacza, puchnie 3,3uF/160V. Następujace elementy zostały wymienione : kondesatory w zasilaczu i w odchylaniu H , diody w modulatorze , tranzystory (klucz i sterujący nim), układ odchylania V , trafopowielacz , pamięć eeprom.
    Zero rezultatu ,sprawdzałem podstawkę kineskopu, nawet odpalałem tv z macką od wn w słoiku , dalej piszczy i na obrazie wrywa linie jakby miał uloty na wysokim , brak synchronizacji. Miernik częstoltliwości na bazie klucza koło 15 kHz. Cewki na kinolu czy procesor ? A moze jakaś drobnostka?

0 5
  • #3 10 Gru 2008 20:55
    Wlosek
    Poziom 16  

Podstawiłem inny kineskop, dalej to samo.Wszytkie elementy związane z odchylaniem sprawne. Piszczenie pojawia się chwilę po wejściu wysokiego.

0
  • #5 11 Gru 2008 12:27
    Wlosek
    Poziom 16  

Nie puchnie bo jest wylutowany.A podmienione wszystko w obrębie trafopowielacza , mam drugą płytę z uszkodzonym procesorem jako dawce .

0
  • #6 15 Gru 2008 19:14
    Wlosek
    Poziom 16  

Do 63 nogi procesora dochodzi sygnał hflayback (w tej płycie jest brany przed diodą zasilania wzm wizji 180V, co nie zgadza się z schematem) gdy przytkne oscyloskop lub miernik, tv pracuje prawidłowo ale tylko z głowicy wcz. Z zródła AV piszczy i strzępi .Droga impulsu powrotu H sprawdzona .

0