Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens matryca, uszkodzona płyta?

jarem2 08 Gru 2008 23:08 1073 4
  • #1 08 Gru 2008 23:08
    jarem2
    Poziom 14  

Witam Szanownych Użytkowników.

Zastanawiam się co może być przyczynkiem takiego zachowania matrycy (jakie mniej więcej można zobaczyć na zdjęciu, ale sory za jakość) w laptopie.
    Objawy: Obraz migocze, lata po ekranie, tak jakby była uszkodzona taśma. Jednak poruszanie klapą monitora nie daje żadnego rezultatu (wygląda jakby to nie było jednak to). Podejrzewam płytę główną. Problem występował sporadycznie wcześniej jednak, albo szybko ustępował, lub po zrestartowaniu było ok. Teraz jednak pojawia się cały czas od włączenia komputera. Działa poprawnie po zmianie rozdzielczości na mniejszą niż natywna (np 800x600) przez około 15 min.
    Fujitsu Siemens matryca, uszkodzona płyta?

Laptop jest dość leciwy już i nie opłaca się za dużo wydawać na naprawę, ma ktoś pomysł na rozwiązanie problemu? Czy dobrze upatruję przyczyny takiego stanu rzeczy? Co trzeba by wymienić?
    Pozdrawiam.

0 4
  • Pomocny post
    #2 09 Gru 2008 01:40
    ksiezyc11
    Poziom 25  

witam
    Takie rzeczy mogą się dziać z różnych powodów, na początek poruszaj klapą (powyginaj ją z umiarem) i zobacz czy jest jakaś reakcja dodatkowo jak wspomniałeś sprawdź taśmę i złącza.

0
  • Pomocny post
    #3 09 Gru 2008 17:07
    voytalo
    Poziom 25  

może też być to wina taśm łączących elektronikę panelu lcd z jego szkłem. spróbuj poruszać, lekko powyginać, górną częścią ramki matrycy na całej jej długości

0
  • #4 15 Gru 2008 20:43
    jarem2
    Poziom 14  

Witam. Przepraszam, że piszę po długiej przerwie, ale najpierw nie miałem dostępu do laptopa a potem wyjechałem.

Tak jak napisaliście "molestowałem" klapę (samo zamykanie i otwieranie nie dawało żadnego efektu). Po pewnym czasie zauważyłem, że naciskanie na dół ramki powodowało zwolnienie przesuwanie się ekranu (obraz mniej latał), po dalszych próbach obraz jest stabilny już kilka godzin.
    Czyli jednak taśma? Póki co działa bardzo dobrze, jak znowu zacznie latać to spróbuję rozkręcić laptop i poprawić taśmę (a może wymienić), myślicie, że to dobry pomysł?

0
  • #5 15 Gru 2008 22:06
    voytalo
    Poziom 25  

taśmy, nie taśma. jest ich 6 najprawdopodobniej. jak byś już wyjął panel lcd i ostrożnie zaczął się do niego dobierać (wykręcił śrubki z ramki metalowej, zdarł lub rozciął taśmy klejące, zdjął samą ramkę) dostał byś się do samego szkła i widział byś te owe 6 tasiemek łączących elektronikę panelu ze szkłem. są one one przytwierdzone do pól napylonych na szkle - nie ma możliwości ich przylutowania, ani doklejenia. jedyne co może Cię uratować to jakieś ich dociśnięcie, jakiegoś rodzaju podkładką, kawałkiem gumy. czasami pomaga, ale z reguły " na nie długo". no i oczywiście musisz bardzo uważać, żeby całkiem nie załatwić panelu. najlepszym rozwiązaniem była by wymiana lcd no ale wiadomo - to kosztuje. pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo