Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyłączniki priorytetowe w wersji elektronicznej

tomsoft 09 Dec 2008 00:30 1360 2
Ochrona Domu
    tomsoft
    Level 11  
    Witam!!

Jestem nowym użytkownikiem forum,być może ten post będzie w złym dziale lecz mam problem.Instalacja w łazience ma zabezpieczenie 10A,choć
    umowa z ZE mówi o 25A!! Owa instalacja ma obsługiwać grzejnik 2kW,ogrzewacz przepływowy 3,5kW,kabina wolno stojąca z bojlerem firmy
    Dusar też 2kW i pralka automat no też ok. 2kW.Jasne ,że musi być wyłącznik
    priorytetowy...ale ponieważ robiłem całość według własnego pomysłu jest tam wiele rzeczy sterowanych elektronicznie...(roleta,oświetlenie,czujnik wilgotności itp.) z tym daje sobie radę sam(bo to elektronika..) Natomiast Proszę o pomoc w sprawie przełączania priorytetowego, chodzi mi o coś tak działającego jak "Isostaty" - włączam jedno z wymienionych urządzeń pozostałe 3 są odcięte do czasu zakończenia poboru prądu przez ten wybrany,włączyć mogę dowolny i znowu ta sama zasada.Ale!!! chodzi mi o
    układ sterujący w wersji elektronicznej np. na TTL,CMOS,inne logiczne lub
    elementy dyskretne,przekaźnikowe NIE MECHANICZNE STYCZNIKI
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Ochrona Domu
    Rafik4
    Level 30  
    Może zastanów się nad przkaźnikiem programowalnym (LOGO, ZELIO ??). Co do styczników to i tak muszisz musiz je zastosować, tutaj nie widzę innej możliwości.
    tomsoft
    Level 11  
    Witam!
    Tak ,wiem,że na wyjściu musi być przekaźnik wykonawczy lub przy tym
    obciążeniu np. sterowanie poprzez MOC3040 a dalej jakiś Triak.Problem jest w tym,że po dłuższej przerwie i remoncie poginęło mi sporo rzeczy i obecnie
    nie mam dostępu do jakichkolwiek programatorów itp.Pozostaje jedynie coś bez procesorów i mikrokontrolerów (mam masę CMOS i TTL) a poza tym zastanawiam się jak elektronicznie uzyskać informację w formie sygnału logicznego z "przewodu zasilającego dane urządzenie" o poborze w danym momencie prądu.Reszta to proste układy logiczne.Może jakiś pomysł w formie schematu?

No nie wiem czy temat trudny czy nudny ale jakoś cicho? NIKT NIC?
    Gryzę temat sam bo mi na tym zależy ale nie ukrywam że, liczyłem
    na jakiś ruch w temacie.Zapraszam do podjęcia wyzwania, może nie będzie
    taki nudny?