Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pompa paliwa w Polonezie GLE

lanzul 09 Dec 2008 00:40 1985 2
    lanzul
    Level 30  
    Czy istnieje jakaś elektryczna alternatywa dla mechanicznej pompy paliwa w Polonezie Caro 1,6 GLE '95 (MR'93) ?
    Po dłuższym postoju (10-15 godzin) z pompy paliwa schodzi wacha, zaworki nie trzymają (bakelitowe byleco).
    Na początku myślałem, że układ zapłonowy, ale nie ... moduł działa, cewka działa, świece nowe, statyczny kąt wyprzedzenia zapłonu ustawiony lampą stroboskopową, gaźnik oczyszczony i ustawiony przez fachowca z wieloletnią praktyką, przewody wymienione (ZEM Ełk), aparat zapłonowy w porządku, wredny zielony wąż nie sprawia kłopotów.
    Ewidentnie pompa nie trzyma paliwa, ropucha jedna. Mam dość wymian co 2 lata.
    Znalazłem jedną uniwersalną elektrykę (http://www.pompypaliwa.net/; Pompa paliwa w Polonezie GLE), ale ma mniejszą wydajność o 10l/godz i musi być podłączana do instalacji z przelewem w gaźniku, a tu jest przelew z pompy paliwa.

Jakieś propozycje ?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    cunioo
    Level 15  
    Proponował bym założenie zaworka na przewodzie paliwowym tak jak jest w golfie , koszt jakieś parę groszy i nie trzeba elektrycznej.
    lanzul
    Level 30  
    Już myślałem, że nikt tu nie zajrzy ...
    Podchwytuję temat zewnętrznego zaworka.
    Pomysł wydaje się być wyjątkowo atrakcyjny... i prosty.
    Dzięki za nakierowanie.