Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet 1018 (komunikaty o stanie drukarki-błąd)

naitsyrk 09 Gru 2008 09:04 4054 5
  • #1 09 Gru 2008 09:04
    naitsyrk
    Poziom 14  

Mam pewien problem z drukarką hp LaserJet 1018 a mianowicie. Problem pojawia się podczas np. braku papieru w drukarce lub druku dwustronnego, problem polega na tym, że komunikaty o stanie drukarki się zawieszają(brak odpowiedzi), nie można wtedy ponowic drukowania w przypadku braku papieru lub kontynuowac podczas zmiany orientacji papieru podczas druku dwustronnego.

Nie mogę dojśc do tego co jest nie tak:)

Dodam, że drukarka działała od ty komputerem ponad pół roku, bez żadnych problemów, problemy pojawiły się podczas formatu dysku i po ponownej instalacji systemu. Oczywiscie zainstalowałem SP2, framework 2, próbowałem również SP3, framework 3.5, jak również różne wersje sterowników do drukarki. Pracuję na windows XP profesional.Dodam że oczywiscie sprawdzałem porty USB nie widze z nimi żadnych problemów inne urządzenia działają bez żadnych problemów, dodam że płytka głowna któa posiadam to MSI KT4AV.

Kabel jest sprawny, ponieważ po podłączeniu drukarki do laptopa wszystko działa bez najmniejszych problemów.

Dodam, że podona drukarkę posiadam w pracy i zaczął pojawiać się identyczny problem jak w domu....

Sprawdziałem więc dokładnie komputer NODem, jednak niec nie znalazł, nie pomaga rózniez reinstalacja systemu operacyjnego.

Licze na jakieś rady :) ponieważ u mnie w głowie już brak pomysłów:)

0 5
  • #2 10 Gru 2008 10:29
    Artur2003
    Poziom 18  

podłącz do komputera i zobacz co wtedy zaświeci

0
  • #3 10 Gru 2008 11:25
    wshk
    Poziom 17  

w tej drukarce wznowic drukowanie mozna poprzez otwarcie i zamkniecie klapki za ktora siedzi toner

moze toto zadziala?

0
  • #4 11 Gru 2008 10:18
    naitsyrk
    Poziom 14  

Artur2003 napisał:
    podłącz do komputera i zobacz co wtedy zaświeci

Z drukarką jest wszystko OK ponieważ po podłaczeniu pod laptopa wszystko śmiga:D

0
  • #5 11 Gru 2008 10:30
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

A masz prawidłowy sterownik do portów USB? Nie wyświetla przy włączeniu komunikatu typu "To urządzenie może działać szybciej..." Sprawdź po prostu czy masz USB 2.0

C.

0
  • #6 11 Gru 2008 11:01
    naitsyrk
    Poziom 14  

sprawdzałem równiez najnowsze sterowniki ze strony MSI, dodam że mam w komputerze 4 porty 2.0 i 2 porty 1.0, oczywiście drukaraka jest podłączona do 2.0 i na pewno ten ort jest zainstalowany jako 2.0

0