Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aficio 650 jak zwiększyć ilość tonera w developerze

birut 09 Dec 2008 11:07 2185 10
SterControl
    birut
    Level 21  
    Po wymianach bębna i developera kopiarka zmniejszyła stosunek toner - developer. Jk to poprawić. Kopie nie mają swojej czerni, zaczyna minimalnie gubić developer co zapycha szczotkę i układ odprowadzania toneru w cleaningu, a na kopiach zwłaszcza pierwszej powstaje rozmyta plama. W ustawieniach pod 2202-2 dałem na 200V ale to za mało, nie pomaga wystarczająco. Mogę jeszcze spróbować innej sztuczki, zadozować ręcznie odpowiednią (na oko, w/g nasycenia druku) ilość toneru i powtórzyć inicjację developera ale mam obawy że się coś całkiem rozkalibruje. Może ktoś poda wartości napięć dla inicjacji developera, na jakie zmienić. Zauważyłem że napięcia pod 2001 reagują odwrotnie t.j. większe napięcie daje ciemniejszy zadruk, na 2001-2 dałem minimalną wartość, zaczernienie sie nieco zwiększyło ale jeszcze nie tak jak powinno być.
  • SterControl
    salut
    Level 20  
    Czy po wymianie materiałów zrobiłeś inicjację developera a potem proces kontrolny? Zanim coś zmienisz poczytaj dokumentację. Nie ma SP2202-02 może być 2201-2. Jeżeli tak to sam wprowadziłes maszynie parametry zmniejszjące dozowanie. Pamietaj, że to urządzenie cyfrowe i cała kserografia działa odwrotnie niz w analogu.
    Nie zmieniaj napięć na elektrodzie bo maszyna sama je sobie skoryguje. Na takie problemy było sporo modyfikacji. Poczytaj je i zrób wszystkie procedury.
    birut
    Level 21  
    Mój błąd ma być (2201-2). Wprowadzając wartość 200 obniżyłem zaczernienie paternu dla ID co kopiarka czyta że jest mało toneru i zaczyna dozować tak aby owe zaczernienie było odpowiednie. Więc nie zmniejszyłem dozowania a zwiększyłem. Znam różnicę między analogiem a cyfrówką. Jeśli chodzi o (2001-2) to wiem że ustala to napięcie wartość (2001-1) tak aby zaczernienie było prawidłowe, tyle że u mnie działa odwrotnie, jak (2001-1 jest na 700V to obraz jest bledszy jak jest 1200V to jest ciemniejszy, te różnice są bardzo minimalne. Szukam innego sposobu na zwiększenie dozowania toneru. Może moda (2220) coś pomoże? Czy zmniejszenie do wartości 2,0V da większe nasycenie tonera? Dodam że kopiarka ma prawie 5 000 000 kopii.
  • SterControl
    salut
    Level 20  
    Maszyna zachowuje się prawidłowo. Proponuje ponownie poczytac dokumentację i zastanowić się co robisz. Bez urazy, ale nie wiem czy znasz róznice. Wprowadzając wartość 200, zwiększasz napięcie na wywoływaczce, dzieki czemu łata jest jaka????? i co wtedy z dozowaniem ???? W dokumentacji do tej maszyny było kilka procedur jak walczyć z jasnymi kopiami. Zobacz do RTF i MB
    Powodzenia :)
    birut
    Level 21  
    Procedury z RTB nie pomagają. Regulacja napięcia Biasu wywołaczki dla obrazu i ID sensora wpływają tak samo, jeżeli (2201-1) dam na minimum to obraz jest jasny i tak samo powinno regulować (2201-2) czyli patern jest jasny a kopiarka widzi mało toneru więc go nakręca. Tak jest w cyfrówkach. Chyba że ten model ma inaczej o czym ja nie wiem. Prawdopodobnie priorytetem dla dozowania toneru jest TD Sensor a nie IS Sensor i wtedy (2220) może mieć decydujący wpływ na zaczernienie.
    "Wprowadzając wartość 200, zwiększasz napięcie na wywoływaczki, dzięki czemu łata jest jaka?????", przecież ja zmniejszam to "ujemne" napięcie z -390V na -200V, chyba że czepiasz się tego minusa (-), wiedząc że inaczej nie można.
    salut
    Level 20  
    Próbowałeś RTB15? Co dla Ciebie jest minimum -200V czy -700V? W tej chwili masz oddozowaną maszynę i zmiana napięć wywoływaczki nie poprawi jakości kopii.
    Według Ciebie zmieniając 2201-2 z -390V na -200V łata będzie jasniejsza czy ciemniejsza? A jakie jest Vsg, Vsp i Vt ?
    birut
    Level 21  
    ID Patern będzie jaśniejszy, VSP 4,11V VSG 0,44V jak dam 390V na (2201-2) to VSP 4,05V VSG 0,39V. Występuje jeszcze takie zjawisko: każde 2 pierwsze kopie po 1 minutowej przerwie mają początek obrazu zadymiony i w smugach, po dłuższej przerwie (15 minut) początek kartki jest bardzo ciemny. Czy możliwe jest że elektroda ma zwarcie do gridu? Napięcia (2001-1 i 2001-2) praktycznie nie reagują na zmiany (Proces Control OFF). Procedurę z RTB Nr 15 robiłem wiele razy i ciągle jest to samo, nie pamiętam ale taka sama procedura jest we wcześniejszych RTB i tez nie pomaga. Zaznaczam że bęben, listwa i developer są nowe. Miałem kiedyś w Aficio 400 na pierwszej odbitce pojawiała się cienką kreskę po środku w poprzek kartki( z góry na dół), po wymianie bębna znikła.
    salut
    Level 20  
    Będzie dokładnie odwrotnie. Wykasuj kody błedu, zrób proces kontrolny i zobacz czy pojawi się jakis kod?[quote="birut"]ID Patern będzie jaśniejszy
    birut
    Level 21  
    Jestem przekonany na 100 % że powinien być jaśniejszy (wyższa wartość VSP 0,5V czyli zadozuje więcej toneru), ale zostawmy to, bo to niczego nie zmienia. Błędów żadnych nie pokazuje. Nakręciłem toner (2207) odpowiednio do wydruków , zrobiłem jeszcze raz inicjację developera, VSP 0,17 utrzymuje się po 1000 kopii obraz ładny. Ale te pierwsze kopie są nadal zabrudzone na początku kartki, na 3 kartce prawie że już nie widać.
    W innej maszynie Aficio 650 miałem również jasne kopie (developer w cleaningu) i wystarczyła zmiana (2201-2) z 390 na wartość 330 i efekt było wyraźnie widać, przestało developerem sypać, kopia super nasycona i bez tła. Dodam jeszcze jeden problem: jak położę białą kartkę to te smugi są widoczne na każdej i dużo mocniej widać, czym więcej zadruku to one giną. Było to w RTB 9 opisywane ale tak naprawdę nie rozumiem o co chodzi, ta procedura nie pomaga.