Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 28PT5007/58 chassis L01.1- problem z fonią.

ROMKOJ 09 Dec 2008 18:12 2492 16
 • #1
  ROMKOJ
  Level 28  
  Witam, mam w naprawie Philipsa chassis L01.1E AA. Problem polega na tym, że fonia pojawia się dopiero gdy wskażnik na skali jest na 23 i niestety nie ma dalszej regulacji. Gdy zmiejszyć siłę głosu wówczas, zanik następuje na 22. Telewizor jest po próbie naprawy tej dolegliwości w innym serwisie, ale bez powodzenia. Widzę, że podstawiana była pamięć i tranzystory. Pytanie do kolegów , którzy znają tę płytę, może już coś takiego było. Dodam, że obraz , strojenie jest prawidłowe. Dzisiaj nic nie mogłem poczytać na forum na temat tej płyty, ponieważ znowu nie działa wyszukiwarka.
 • #2
  albert 90 serwis rtv
  Level 18  
  Wejdż w serwis-062596 OSD lub MENU. Ustaw opcje z kineskopu z nalepki, jeżeli są.
 • #3
  ROMKOJ
  Level 28  
  Podstawiłem nową czystą pamięć , wpisałem w trybie serwisowym kody z kineskopu i niestety to samo . Może do podstawienia jest MSP3411G ? Po lutach widać , że nie był jeszcze podstawiany, ponadto widać, że wymieniany lub podstawiany był scalak AN 7580. Oby nie skończyło się na głównym procesorze TDA 9565H/N1/.
 • #4
  albert 90 serwis rtv
  Level 18  
  Miałem podobny problem. Wpisałem 220 246 225 184 244 54 67 i było dobrze. Z tym że był to tv 21 cali L01.1E.
 • #5
  ROMKOJ
  Level 28  
  Przed chwilą wpisałem ten kod i niestety to samo. Zamawiam scalak MSP, może po wymianie będzie postęp.
 • #6
  ROMKOJ
  Level 28  
  Scalak MSP3411G podstawiony , niestety nadal to samo. Wpisywałem różne wersje w opcjach , bez zmian. Dodam, że przez AV jest to samo.
 • #7
  rtv-kk
  Level 22  
  Czy samą końcówkę fonii podstawiałeś?
 • #8
  ROMKOJ
  Level 28  
  Jeszcze nie , ale dotarłem do człowieka , który próbował go naprawić, twierdzi, że końcówkę mocy podstawiał i nie pomogło. Postanowił nie angażować się bardziej w ten telewizor i oddał go klientowi. Rozmawiałem z kolegą z serwisu Philipsa , oni takiej usterki jeszcze nie mieli. Co ciekawe ta usterka jest po naprawie innej usterki na którą klient dostarczył sprzęt do naprawy, tzn: telewizor wyłączał się po czasie i to zostało usunięte. Myślę , że tu może być ''pies'' pogrzebany. Moj poprzednik twierdzi, że do niego dotarł telewizor na tę właśnie fonię.
 • #9
  albert 90 serwis rtv
  Level 18  
  Był wymieniany procesor? Na wyłączanie to mógł być procesor albo żle ustawiona S2.
 • #10
  lisek
  Service technician RTV
  A co masz w buforze błędów?

  Tam po drodze (po mcz Tv i po AV) jest przełacznik we. 7801(HEF4052BT) może w nim przyczyna?

  p.s
  wyłaczanie po czasie w tym ch. to głównie wina 7461 (BC337-25), 2455 (47/25) oraz lutowania trafka napedzajacego Hot,elementy przy pin.52-55 procka
 • #11
  ROMKOJ
  Level 28  
  W buforze błędów są same zera. Jeśli chodzi o wyłączanie się to chyba jest to zrobione , ponieważ TV gra po kilka godzin dziennie i nie wyłącza się. Sprawdzę elementy o których pisze kolega lisek.

  Dodano po 2 [godziny] 50 [minuty]:

  Poszperałem w piwnicy i... znalazłem chassis L01.1 E AB . Zamontowane było w Philipsie 32 cale panorama. Podstawiłem i działa w tym oczywiście prawidłowo fonia , ale niestety wymaga sporych przeróbek mechanicznych i niestety pion w trybie serwisowym nie funkcjonuje prawidłowo , brak odpowiedniej amplitudy. Myślę , że wszystko to zwiazane jest z innym trafopowielaczem. Zamieniłem pamięci miejscami, ale bez pozytywnego rezultatu. Teraz mam dylemat , czy dokonać przeróbki na drugim chassis , czy też podstawić procesor sterujący , chociaż widzę , że w tej mojej drugiej płycie procesor był wymieniany i wygląda nieciekawie. Co ciekawego jeszcze dowiedziałem się o tym telewizorze : problem z fonią wystąpił po przeprowadzeniu strojenia automatycznego na nowej pamięci. To wszystko bardzo dziwne , ale jeszcze trochę poświęcę mu czasu . PS: Pozdrawiam wszystkich kolegów , którzy czytają moje posty.
 • #12
  albert 90 serwis rtv
  Level 18  
  Też miałem usterkę fonii o której pisałem po strojeniu automatycznym.
 • #13
  ROMKOJ
  Level 28  
  Witam po przerwie, jestem w trakcie przeróbki [przełożenia kilkunastu elementów z płyty do płyty] i jest nadzieja, że uda się ten telewizor sprzedać.

  Dodano po 4 [godziny] 53 [minuty]:

  Niby identyczne płyty , ale nie do końca. Mam w tej chwili tylko problem z amplitudą V. Brakuje dosłownie po centymetrze z dołu i z góry , aby uznać, że obraz posiada pełne gabaryty. Nie można wyciągnąć pełnej amplitudy. Ani w trybie serwisowym, ani podstawiając nowy wsad pamięci. Podstawiłem z drugiej płyty trafopowielacz, ale na nim tv wyłącza się po 5 sekundach. Zmniejszyłem kondensator w kolektorze Hota, bez poprawy. Może ktoś z kolegów podpowie ze schematu, który opornik w okolicy pionu zmienić , tak , aby zwiększyć amplitudę.
 • #15
  mirex
  Level 43  
  ROMKOJ wrote:

  Niby identyczne płyty , ale nie do końca. Mam w tej chwili tylko problem z amplitudą V. Brakuje dosłownie po centymetrze z dołu i z góry ....


  ROMKOJ wrote:

  Zmniejszyłem kondensator w kolektorze Hota, bez poprawy. Może ktoś z kolegów podpowie ze schematu, który opornik w okolicy pionu zmienić , tak, aby zwiększyć amplitudę.


  To żarty jakieś? Zmiana kondensatora powrotu ma być remedium na pion?
  Pytać w tym dziale o to, który opór zmienić w aplikacji TDA8359 aby rozciągnąć obraz?
  Serwisówek L01.1 i w sieci, i naszej bazie bez liku! A tam tabele ze wszystkimi elementami zmiennymi dla różnych kineskopów i wersji.
 • #16
  ROMKOJ
  Level 28  
  Kolego mirex , to wcale nie są żarty, właśnie zmieniając kondensatory zarówno w odchylaniu pionowym jak i poziomym, otrzymałem prawidłowy rozmiar obrazu.Ta płyta, która jest teraz zamontowana pochodzi z telewizora 32 cale, dlatego wymagała wielu przeróbek. Moje pytanie było skierowane do kolegów , którzy znają się więcej niż ja na Philipsach , a nie do tych , którzy lubią docinać innym, ja tego nie znoszę , szczególnie na tym forum. Pozdrawiam, romkoj.
 • #17
  mirex
  Level 43  
  Mistrzu drogi! A ja powtórzę swoje - w serwisówce, również tej/tych w naszej bazie, są tabele z dokładnym opisem jakie elementy montowane są w zależności od kineskopu. Od 21 aż po 32". Do tego aby odczytać i wstawić nie trzeba się nawet znać na Philipsach.

  "właśnie zmieniając kondensatory zarówno w odchylaniu pionowym jak i poziomym, otrzymałem prawidłowy rozmiar obrazu"

  Bardzo ciekawe swoją drogą, które to w pionie trzeba wymienić. Szkoda, że nie podał kolega, ostatecznie to właśnie końcowy opis naprawy/przeróbki jest kwintesencją.