Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekaznik pompy paliwa Peugeot 306 1,6 Solex

Edivaren 09 Gru 2008 19:02 9629 4
  • #1 09 Gru 2008 19:02
    Edivaren
    Poziom 9  

Witam.

Mam pewien problem, mianowicie nie dawno razem z pompą paliwa padł (chyba) przekaźnik do niej. Pompę wymieniłem lecz i tak auto nie odpala.
    Po daniu "na krótko" napięcia na pompę auto odpala i po chwili gaśnie. Myślę że wraz z pompą uszkodził się tez przekaźnik. Pytanie, gdzie go mogę znaleźć i jak sprawdzić.

Za pomoc serdecznie dziękuje.

Pozdrawiam

0 4
  • #2 09 Gru 2008 19:05
    eltron
    Poziom 26  

a co z immo ? czy tam czasem nie odcina pompy i wtryskiwaczy? i nie steruje przekaźnikiem pompy paliwa?

3
  • #3 09 Gru 2008 19:31
    juzef22
    Poziom 12  

Pod tyną kanapą biegnie wiązka kilku przewodów zakończona wtykiem wpiętym w gniazdo na metalowym elemencie nadwozia.
    Jeśli je rozłączysz pozbawisz masy pompę paliwa , tylne światła i pewnie coś jeszcze. Bez masy pompa nie zadziała i auto nie odpali.

Przekażnika szukaj w komorze silnika za obudową komputera.

0
  • #4 10 Gru 2008 21:12
    Edivaren
    Poziom 9  

Przekaźnik znaleziony, brązowy podwójny w skrzynce bezpieczników, okazało sie, ze jeden pin nie przewodzi. Wiązka od pompy idzie w stronę silnika pod dywanikiem, masy do niej nie znalazłem. Napisze po wymianie przekaźnika, mam nadzieje że tylko on dzieli auto od odpalenia.

Pozdrawiam.

Dodano po 1 [godziny] 46 [minuty]:

Następne pytanie, jak sprawdzić 5 pinowy przekaźnik bo nie wiem czy dobrze to robię.

2
  • #5 12 Gru 2009 20:20
    maz260
    Poziom 2  

miałem dzis to samo uszkodzona jedna z diód przekaznika,(brak przejscia na diodzie ) po lutowaniu sie naprawilo ale diode i tak musze wymienic 1n4007 sa 4 diody

0