Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Halogeny 12V w łazience świecą tylko przez 5 sekund

witux 09 Gru 2008 19:49 4099 13
  • #1 09 Gru 2008 19:49
    witux
    VIP Zasłużony dla elektroda

W łazience mam dwa rzędy po dwa halogeny 12V 20W.
    Od dnia dzisiejszego stało się coś dziwnego. Włączam światło palą się dwa rzędy lecz jeden rząd po 5 sekundach gaśnie i już nie da się włączyć. Muszę odczekać około 5 - 10 minut by drugi raz to samo zobaczyć.
    Halogeny są sprawne.

0 13
  • #2 09 Gru 2008 19:53
    neoswat
    Poziom 14  

Wygląda na to, że zabezpieczenie termiczne w zasilaczu Ci przerywa. Może masz ich podłączonych za dużo?

0
  • #4 09 Gru 2008 20:02
    neoswat
    Poziom 14  

Jak to sam? Nie ma prawa. Sprawdź zasilacz(e).

0
  • #5 09 Gru 2008 20:03
    zbyszek_
    Poziom 26  

Sprawdz czy wogóle dochodzi do nich napięcie /wymień trafo/.Pozdro

0
  • #7 09 Gru 2008 20:33
    zbyszek_
    Poziom 26  

Więc jak mogą świecić, prz 0,2V, nie maja prawa.Sprawdz czy wychodzi napięcie z zasilacza.Pozdro

Dodano po 56 [sekundy]:

z trafo,pozdro

0
  • #8 09 Gru 2008 21:28
    dragon2004
    Poziom 13  

Zasilacz halogenów jest elektroniczny, czy jest to zwykłe trafo? Pomierz napięcia bezpośrednio na wyjściu ze źródła.

0
  • #9 25 Sty 2009 15:25
    Jaca20
    Poziom 1  

Czesc. Robię elektrykę w łazience i mam problem. Mam włącznik światła podwójny A i B. Do A chce miec podłączony Wentylator kanałowy 230V i 5 halogenów. Porzebuje jakiś transformator ?? prosze o rade jak to mam zrobić bo jestem zielony z tej dziedziny . A co do włacznika B chce podłączyć dwa kinkiety przy umywalce i mam nadzieje że to już mogę normalnie podłączyć

0
  • #10 25 Sty 2009 15:53
    dubekk
    Poziom 15  

Mozesz kupic 5 halogenow na 230v ,albo zastosowac transformator

0
  • #11 25 Sty 2009 18:01
    Madrik
    Moderator Robotyka

Jaca20 napisał:
    Czesc. Robię elektrykę w łazience i mam problem. Mam włącznik światła podwójny A i B. Do A chce miec podłączony Wentylator kanałowy 230V i 5 halogenów. Porzebuje jakiś transformator ?? prosze o rade jak to mam zrobić bo jestem zielony z tej dziedziny .

Wynajmij elektryka. Pracujesz na instalacji dużo powyżej napięcia bezpiecznego, w pomieszczeniu o podwyższonym ryzyku porażenia, nie masz uprawnień i nie masz pojęcia co robić. Taka instalacja trochę się różni od tej w latarce z płaską baterią...

0
  • #12 25 Sty 2009 18:09
    niutat
    Poziom 37  

Madrik napisał:

Wynajmij elektryka. Pracujesz na instalacji dużo powyżej napięcia bezpiecznego, w pomieszczeniu o podwyższonym ryzyku porażenia, nie masz uprawnień i nie masz pojęcia co robić. Taka instalacja trochę się różni od tej w latarce z płaską baterią...

I wszystko na ten temat, z "prądasem" nie ma żartów zwłaszcza w łazience, nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie.
    Pozdr.

0
  • #13 25 Sty 2009 20:14
    jorgkrab
    Poziom 20  

Koledzy wyżej dobrze to ujęli. Nie w każdym miejscu łazienki można instalować oświetlenie i wentylatory - musisz spełnić odpowiednie warunki norm elektrycznych. :cry: Łazienka to strefy o ktorych musisz wiedzieć.
    Po drugie nie zastanowiłeś sie jakie halogeny chcesz zastosować (chodzi o napiecie).
    Chcąc wyłączać te halogeny po stronie wtórnej TRAFO na napiecie 12V musisz sie liczyć z znacznie wiekszym prądem dla Twojego wyłacznika. Chyba że zrobisz to po stronie pierwotnej. Musisz o tym wiedzieć, że są różne zależności dla tych halogenów 12 i 220, jest bardzo istotne co i w jakim miejscu. :D
    Jak nie masz o tym pojęcia to będzie chyba lepiej zawołać fachowca tak jak napisano już powyżej.

Pozdrawiam

Co sie tyczy tematu postu pierwszego to przy napieciu 0,2V nie mogą świecić, chyba zasilacz coś szwankuje ale niekoniecznie.

0
  • #14 27 Sty 2009 17:10
    zbyszek_
    Poziom 26  

KOL.Jaca20 nie wiem jaki jest sens łączenia wentylatora z 5 szt halogenów. Jaki masz wentylator skoro go chcesz z tymi 5 halogenami podłączyć pod trafo /Jaka jest jego moc???? i oczy jakie będą te twoje 5 szt halogenki , jaka ich moc / Co do tych 2 kinkietów to rozumie ze będą pod 230V. Więcej info to pozwoli rozwiązać problemik. Skoro jest to łazienka to wentylator jeśli już musi być podłącza się pod gł. ośw. Pozdro

0