Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Basf D-5050 brak dzwięku, końcówki mocy całe.

09 Gru 2008 20:43 1978 8
  • Poziom 20  
    Witam mam właśnie taki wynalazek jak w tytule, masywna konstrukcja.
    Jest to amplituner 4-kanałowy. Tranzystory mocy to : 2x2SB557 oraz 2x2SD427, które są sprawne, bezpieczniki sprawdzone i wymienione dla pewności. Z żadnego źródła sygnału nie wydobywa się dźwięk. tranzystory sterujące ok. Nie wiem za co tu się chwycić;(.
    Z góry dzięki za podpowiedzi
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 15  
    Nie wiem czy to twoje cudo ma opóźnione załączenie kolumn ale jeśli ma to może tam poszukaj usterki oczywiście jeśli wszystko wcześniej jest ok.

Dodano po 17 [minuty]:

Wystarczy troszkę pogrzebać na forum pełno takich wątków. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic869722.html
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 25  
    zembe napisał:

Jest to amplituner 4-kanałowy.

Ja sie doczytałem, że to jest amplituner stereo, a stereo, to dwa kanały.
    Może chodzi o zakresy fal?
    Proszę sprawdzić przełącznik wyjść głośnikowych i gniazdo słuchawkowe. Sprzęt był produkowany w 1978 roku, a więc mogło coś zaśniedzieć.
    Ale czarno widze tą naprawę, skoro Kolega nawet nie rozpoznaje, ile kanałów ma wzmacniacz w tym amplitunerze.
  • Poziom 20  
    Przepraszam, oczywiście że chodziło o 2 kanały czyli stereo, coś mi się pokmieniło ;). Więc na wyjściu słuchawkowym też cisza, przekaźniki opóźnionego załączania kolumn sprawne- załączają i rozłączają obwody. Sprawdziłem jeszcze rezystory emiterowe, cały układ końców mocy i jest wszystko sprawne.... Szukam dalej
    Pozdrawiam i sory za błąd
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ponieważ zasoby sieci są więcej niż skromne jeśli chodzi o informacje na temat tego amplitunera, to co teraz napiszę, może być czystą herezją.
    Podejrzewam, że amplituner jest wyposażony w gniazda we/wy w postaci złącz DIN5. Stąd następujące pytania:
    - czy korzystasz z właściwych styków gniazd DIN, w celu doprowadzenia sygnału sterującego?
    - czy amplituner jest wyposażony w złącze do podłączenia korektora? Jeśli tak, to czy odpowiednie styki tego złącza są zmostkowane?

GM
  • Poziom 20  
    Tak jest wejścia DIN5 opisane jako TAPE1 i PHONO, właśnie rozbieram, ponieważ znajdują się w metolowej puszce i chcę się upewnić czy dobrze podłączam się jako wejście. Czy jest wyposażone w złącze korektora?.. Hmm... jest takie coś jak "Rear Out Active", możliwe że to jest wejście na korektor?
    Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie wiem po co "rozbierasz", skoro można wykryć styki wejściowe z zewnątrz, poprzez dotykanie igłą styków w gniazdach. Te, które będą brumiły to są styki wejściowe. Po przełączeniu amplitunera na pobieranie sygnału z danego gniazda.
    "Rear Out Active" - złącze do podłączenia tylnych, aktywnych zestawów głośnikowych.

GM
  • Poziom 20  
    Ok. Doszedłem już które styki, ale w głośnikach i na wyjściu słuchawkowym cisza jak makiem zasiał....;/. Szukam dalej...
  • Poziom 20  
    Witajcie
    NO i po takim czasie udało się go uruchomić. Uszkodzone były drivery od końcówek mocy LM391N-100 po sztuce na kanał, dostępne tylko w jednym sklepie internetowym.
    Oczywiście bezpieczniki, sztuk 4 razy 4A oraz pawie wszystkie od żarówek.
    Temat wyczerpany.
    Pozdrawiam