Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV WinFast DV2000 przełącza mikrofon na inne źródło dźwięku

hbs1 09 Gru 2008 21:08 1555 3
 • #1 09 Gru 2008 21:08
  hbs1
  Poziom 10  

  Witam mam następujący problem:
  posiadam kartę TV WinFast DV2000 obsługiwana przez program (aplikację) WinFast PVR i zawsze gdy włączam TV na komputerze to przełącza mi się mikrofon w mikserze dźwięku na inne źródło dźwięku do nagrywania.

  Jest to uciążliwe gdyż często rozmawiam głosowo poprzez różnego typu komunikatory internetowe i ciągle na nowo muszę korygować ustawienie mikrofonu w mikserze dźwięku Windowsa.
  Wiem, że taki problem występuje nie tylko przy mojej karcie telewizyjnej, ale również i przy innych kartach TV.
  Może ja coś źle robię?
  Proszę o podpowiedź jeśli ktoś jest w stanie mi poradzić.
  Z góry dziękuję.

  0 3
 • #2 09 Gru 2008 21:20
  DriverMSG
  Admin grupy komputery

  Opisz problem dokładniej - bo nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc że mikrofon się przełącza .
  Nie wiemy jaka masz kartę muzyczną , nie wiemy pod jakie gniazda wpięta jest karta TV i mikrofon , brak też danych o posiadanym systemie.

  Na zadane w taki sposób pytanie można odpowiedzieć że musisz to inaczej skonfigurować .

  0
 • #3 09 Gru 2008 21:52
  hbs1
  Poziom 10  

  Mikrofon mam oczywiście podłączony cały czas do wejscia mikrofonowego w karcie dźwiekowej ( jest to soundblaster live ) a w oknie Recording control windowsowego miksera dźwięku ptaszek jest zaznaczony pod na mikrofonie. Czyli źródłem dźwięku do nagrywania jest mikrofon. Jest to pozycja prawidłowa i wyjściowa do rozmowy poprzez wszelkie komunikatory internetowe za pomocą głosu. Chodzi jednak mi o to, że po każdym odpaleniu Karty TV w kompie program obsługujący kartę TV przełącza mi tego ptaszka w recording control na inna pozycje np Auxiliary i wykryłem, że jest to zależne od ustawień w programie obsługującym kartę TV w opcjach zapisu programów. Czyli reasumując aplikacja do karty TV przełącza ustawienia na swoje potrzeby a po wyłączeniu jej ustawienia nie powracają spowrotem. Czy można to jakoś zmienić? Jak zrobić żeby np wondows powracał do ustawień początkowych przed włączaniem karty telewizyjnej? Czy ktoś miał podobny problem ?

  Dodano po 1 [minuty]:

  Zapomniałem jeszcZe dodać, że używam windowsa XP Home .

  0
 • #4 09 Gru 2008 22:47
  tzok
  Moderator Samochody

  Karta TV zazwyczaj (są wyjątki) nie przesyła dźwięku cyfrowo, lecz analogowo - kabelkiem podłączonym do karty dźwiękowej (na zewnątrz do Line-In, lub wewnątrz do CD-In lub AUX-In).

  W zasadzie w konfiguracji programu do oglądania TV możesz zmienić opcję Źródło nagrywania dźwięku (lub podobną) na Mic-In, ale wtedy gdy będziesz chciał nagrać program TV, to nagra Ci w miejsce dźwięku z TV dźwięk z mikrofonu, niemniej w oglądaniu TV przeszkadzać to nie będzie i będziesz mógł rozmawiać przez mikrofon podczas oglądania TV (choć Skype sam sobie przełącza źródło nagrywania na mikrofon, jeśli jest odpowiednio skonfigurowany).

  Ustawienie źródła nagrywania dźwięku w mikserze systemowym, tak czy inaczej powinno wracać do poprzedniego stanu po zamknięciu aplikacji TV (akurat mam kartę WinFast więc sprawdzę czy u mnie ten problem też występuje, nie wiem, bo jak napisałem Skype sam sobie przestawia na mikrofon bez względu na co by nie było wcześniej ustawione, a tylko jego używam do rozmów głosowych).

  0