Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV WinFast DV2000 przełącza mikrofon na inne źródło dźwięku

hbs1 09 Gru 2008 21:08 1543 3
  • #1 09 Gru 2008 21:08
    hbs1
    Poziom 10  

Witam mam następujący problem:
    posiadam kartę TV WinFast DV2000 obsługiwana przez program (aplikację) WinFast PVR i zawsze gdy włączam TV na komputerze to przełącza mi się mikrofon w mikserze dźwięku na inne źródło dźwięku do nagrywania.

Jest to uciążliwe gdyż często rozmawiam głosowo poprzez różnego typu komunikatory internetowe i ciągle na nowo muszę korygować ustawienie mikrofonu w mikserze dźwięku Windowsa.
    Wiem, że taki problem występuje nie tylko przy mojej karcie telewizyjnej, ale również i przy innych kartach TV.
    Może ja coś źle robię?
    Proszę o podpowiedź jeśli ktoś jest w stanie mi poradzić.
    Z góry dziękuję.

0 3
  • #2 09 Gru 2008 21:20
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Opisz problem dokładniej - bo nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc że mikrofon się przełącza .
    Nie wiemy jaka masz kartę muzyczną , nie wiemy pod jakie gniazda wpięta jest karta TV i mikrofon , brak też danych o posiadanym systemie.

Na zadane w taki sposób pytanie można odpowiedzieć że musisz to inaczej skonfigurować .

0
  • #3 09 Gru 2008 21:52
    hbs1
    Poziom 10  

Mikrofon mam oczywiście podłączony cały czas do wejscia mikrofonowego w karcie dźwiekowej ( jest to soundblaster live ) a w oknie Recording control windowsowego miksera dźwięku ptaszek jest zaznaczony pod na mikrofonie. Czyli źródłem dźwięku do nagrywania jest mikrofon. Jest to pozycja prawidłowa i wyjściowa do rozmowy poprzez wszelkie komunikatory internetowe za pomocą głosu. Chodzi jednak mi o to, że po każdym odpaleniu Karty TV w kompie program obsługujący kartę TV przełącza mi tego ptaszka w recording control na inna pozycje np Auxiliary i wykryłem, że jest to zależne od ustawień w programie obsługującym kartę TV w opcjach zapisu programów. Czyli reasumując aplikacja do karty TV przełącza ustawienia na swoje potrzeby a po wyłączeniu jej ustawienia nie powracają spowrotem. Czy można to jakoś zmienić? Jak zrobić żeby np wondows powracał do ustawień początkowych przed włączaniem karty telewizyjnej? Czy ktoś miał podobny problem ?

Dodano po 1 [minuty]:

Zapomniałem jeszcZe dodać, że używam windowsa XP Home .

0
  • #4 09 Gru 2008 22:47
    tzok
    Moderator Samochody

Karta TV zazwyczaj (są wyjątki) nie przesyła dźwięku cyfrowo, lecz analogowo - kabelkiem podłączonym do karty dźwiękowej (na zewnątrz do Line-In, lub wewnątrz do CD-In lub AUX-In).

W zasadzie w konfiguracji programu do oglądania TV możesz zmienić opcję Źródło nagrywania dźwięku (lub podobną) na Mic-In, ale wtedy gdy będziesz chciał nagrać program TV, to nagra Ci w miejsce dźwięku z TV dźwięk z mikrofonu, niemniej w oglądaniu TV przeszkadzać to nie będzie i będziesz mógł rozmawiać przez mikrofon podczas oglądania TV (choć Skype sam sobie przełącza źródło nagrywania na mikrofon, jeśli jest odpowiednio skonfigurowany).

Ustawienie źródła nagrywania dźwięku w mikserze systemowym, tak czy inaczej powinno wracać do poprzedniego stanu po zamknięciu aplikacji TV (akurat mam kartę WinFast więc sprawdzę czy u mnie ten problem też występuje, nie wiem, bo jak napisałem Skype sam sobie przestawia na mikrofon bez względu na co by nie było wcześniej ustawione, a tylko jego używam do rozmów głosowych).

0
  Szukaj w 5mln produktów