Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

żarówka do lampy plazmowej

23 Mar 2004 17:51 1931 13
  • Poziom 16  
    Jakie macie zastosowane żarówki do lampy plazmowej?
    Ja największą jaką znalazłem to 200W.
    Czy są jakieś większe?
  • Poziom 16  
    co nikt z was nie robił lampy plazmowej czy nikt nie stosował większej żarówki?? :P
  • Poziom 27  
    u mnie najwieksza w miescie to 150W a auchanie
  • Poziom 16  
    ja mam żarówkę 250 W ale jest to żarówka która ma białą powłokę po wewnętrznej stronie bańki i raczej się nie nadaje....

proponował bym zamówić w hucie szkła bańkę o wymiarach jakie są ci poczebne następnie rozbić kilka żarówe wyłapać ulatniający się gaz po czym w bańce zrobić próżnie i uzupełnić gazem z żarówek....

prawdopodobnie by to zaskoczyło.... spróbuj.......
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    nebo napisał:

proponował bym zamówić w hucie szkła bańkę o wymiarach jakie są ci poczebne następnie rozbić kilka żarówe wyłapać ulatniający się gaz po czym w bańce zrobić próżnie i uzupełnić gazem z żarówek....

prawdopodobnie by to zaskoczyło.... spróbuj.......

No wiesz :?: :!:
    A jaki to gaz jest w zwykłych żarówkach :?:
    I jeśli nawet takowy był to w co go złapać, bo chyba nie w siatkę na motyle :?:
    Poza tym jak sobie technicznie wyobrażasz w warunkach domowych wytworzyć próżnię w bańce szklanej :?: :?:
    Gratuluję optymizmu i wyobraźni.

Co do żarówek, to były o mocach 300W i chyba 500W w oprawach z dużym gwintem, tzw. "goliaty". Niestety obecnie trudno dostępne.
  • Poziom 15  
    wystarczy, że przyuważysz panów elektryków jak będą wymieniać żarówki w lampach ulicznych i poprosisz o spaloną - jak ładnie poprosisz to będziesz miał za free. Druga opcja znaleźć znajomego elektryka pracującego w energetyce :)
  • Poziom 13  
    ja używałem 500W cena 10 zł
    to chyba największa dostępna z włóknem
  • Poziom 16  
    co do gazu żarówki rozbija się w wodzie na zasadzie jak w szkole rozdzielaliście może kiedyś wode na tlen i wodór na podobnej zasadzie...

a co do próżni w szkołach są małe pompki próżniowe można zagadać z nauczycielem i niema najmniejszego problemu....
  • Poziom 13  
    ale czy argon z żarówek napewno rozpuszcza się w wodzie ?
  • Poziom 10  
    napewno sie nie rozpuszcza i dlatego tak mozna zrobic
    jak wyobrazasz sobie lapanie gazu rozpuszczonego w wodzie?
  • Poziom 24  
    Mozniejsze żarówki mają zazwyczaj większą bańkę i zwiększa się odległość. Wtedy efekt jest słabszy. U mnie lepszy efekt daje żarówka 100W z normalną bańką niż 150W z dużą bańką.

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    to zmień uzwojenie pierwotne na 16 zw. zamiast 10, umnie to daje najlepsze efekty, przy większej albo mniejszej ilości są gorsze efekty.

Najlepiej do tego nadają sie żarówki 100 W z dużą bańką taką jak w 500 W, tam jest niższe ciśnienie efekt jest identyczny jak w archiwum x (bardzo dużo iskier jednocześnie, a nie tylko 4 jak w zwykłej żarówce)
  • Poziom 14  
    Ja mam w domu żarówkę 1000 W. Ojciec jeszcze za komuny ją zdobył. Jest to normalna żarówka z grubym włóknem i wielgachną przezroczystą bańką. Do lampy plazmowej byłaby jak znalazł. Daje naprawdę potężną ilość światła. Teraz używa się oświetlenia halogenowego, i pewnie już się nie dostanie takich żarówek.
  • Poziom 16  
    Mam zwykłą zarówkę 500 W, bańka wielkości małego arbuza.
    Ale do lampy plazmowej nie ważna jest moc żarówki.
    Liczy się tylko wielkość bańki.
    Polecam próby z długimi świetlówkami.
    Najlepsze są te przeżroczyste (bez luminoforu) na UV.
    Pozdr.