Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

budowa kolumn 2x500 W 3-drożne

jarekmoto18 01 Sty 2009 17:00 5233 40
  • #31 01 Sty 2009 17:00
    SzokalML
    Poziom 36  

Otóż to. Trzeba dużej precyzji i delikatności, żeby wymienić cewkę bez wymiany membrany, a w przypadku niektórych głośników może się to okazać po prostu niemożliwe.

• #32 02 Sty 2009 16:33
    jarekmoto18
    Poziom 13  

ja wywalałem wszystko i od nowa robię więc może się wydawać proste, ale moim skromnym zdaniem chyba lepiej wydać parę złotych więcej i wymienić wszystko niż kombinować z wymianą pojedynczych elementów

P.S. dzisiaj zrobiłem niskotonowe, jeszcze tylko średniaki wieczorem i jutro próba...

a tak na boku co sądzicie o klejeniu tego wszystkiego klejem epoxyDRAGON - dwuskładnikowy, bardzo mocny, bardzo twardy, troszkę długo schnie bo około 24 godzin ale nie widzę żadnych przeciwwskazań, aby go używać...

Dodano po 3 [minuty]:

mczeslaw napisał:
    Ale wymiana cewki z 8 / 4 ohm bez zniszczenie przy zachowaniu reszty w oryginale to to jest już sztuka.

Nie wiem o co Panu chodzi bo sprzedawca wyraźnie zaznaczył, że ta cewka od gdn 30/100 ma 8 ohm-ów... czyżby kłamał????

• #34 02 Sty 2009 21:32
    jarekmoto18
    Poziom 13  

uuuu nieciekawa sprawa...
    udało się Panu??

• #35 03 Sty 2009 13:33
    mczeslaw
    Poziom 36  

Oczywiście!
    Były to Woofery z kultowych Tonsil ZG40C z membraną bierną, tam jest zawieszenie z impregnowanego płótna, a membrana niby normalna ale o około 1/2 lżejsza niż w GDN25/40/1 (na oko ) no może troche mniej.
    A głośniki o których mówię to GDN25/40 na licencji pioneera. Ale kosz taki sam.
    budowa kolumn 2x500 W 3-drożne

• #36 04 Sty 2009 10:27
    jarekmoto18
    Poziom 13  

Witam

Skończyłem regenerację wszystkich głośników, ale mam "mały" problem nie wiem co i gdzie podłączyć :):)
    Poniżej zamieszczam zdjęcie z ponumerowanymi częściami - PROSZĘ o napisanie który numer z czym połączyć - nie pamiętam jak to było podłączone wszystko, a schematu ideowego nie potrafię jeszcze zrozumieć w 100%...
    Proszę także moderatorów o wyrozumiałość - nie każdy wszystko wie :):):)

Pozdrawiam

• #38 04 Sty 2009 14:33
    jarekmoto18
    Poziom 13  

całość ma być podłączona tak jak fabrycznie i tak też ma wyglądać (no z wyjątkiem czarnych kopułek zamiast srebrnych) - jeśli o to Panu chodziło

• #40 05 Sty 2009 09:30
    Tremolo
    Poziom 43  

Moim zdaniem robienie kolumn z przeznaczeniem na moc jest nieekonomiczne, zwłaszcza, że ich mocy nie można spożytkować ze względu na brak takiego wzmacniacza.

Są trzy drogi, niezmiennikiem jest budżet:

1 - jakość - dobre głośniki, zwrotnice, zgranie + ładne niekoniecznie wielkie kobyły
    2 - głośność i niska moc (głośniki szerokopasmowe, półestradowe itp)
    3 - ospałośc powolość zestawu, ciche zestawy za to dużej mocy Alphardy i inne.

Kombinacje powyższych efektów.

ja bym poszedł w drugą drogę prosta konstrukcja 2x 15" + horn wysokotonowy.

Przy regeneracji Ttonsilów spokojnie dla jakości można się pozbyć regulacji tonów wystepującej w kolumnach.

• #41 05 Sty 2009 23:41
    jarekmoto18
    Poziom 13  

Dziękuję za radę Panie Tremolo :)

Poszukam na Elce czegoś o wyrzucaniu potencjometrów, nawet już chyba o tym czytałem...

A co do podłączenia dałem sobie radę jakoś, okazało się że mój ojciec z wykształcenia jest elektrykiem :):):) i mi pomógł...

A wracając do budowy kolumn stwierdziliśmy, że nie będziemy na razie nic kombinować tylko kupimy 2 sztuki Altus 300 W i jakiś dobry wzmacniacz do tego...

Ale i tak dziękuję wszystkim za rady mam - mam nadzieję że się przydadzą w przyszłości...

P.S.
    Jak tylko znajdę chwilkę wrzucę zdjęcia Altonów po regeneracji - wyglądają super i jeszcze lepiej grają...

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo