Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sposób na Neonik do obudowy PC

09 Gru 2008 23:36 2938 16
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich :)

Ostatnio myślałem nad łatwym zrobieniu Neonku do obudowy PC. Więc wpadłem na pomysł jak go "zrobić żeby się nie narobić" i otóż chce wykorzystać do tego dwie diody i rurkę z klejem(taką do pistoletu na klej)
    I tu moje pytanie: próbował ktoś z was czegoś takiego? Czy taka rurka(pręcik raczej) będzie dobrze przewodził światło?

Z góry dzięki za pomoc i udział w dyskusji.
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    mój kolega próbował , jest to ciekawe rozwiązanie , fajnie świeci , rurka z klejem musi być nawiercona idealnie w środku z obydwu stron , tam muszą być włożone diody ( dość wysokiej jasności ) , jako końcówki zasilania użyj wtyczki ATA lub SATA , pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Dzięki za podpowiedź, jak tylko się wezmę do tej roboty to pokaże jak mi to wyszło :)
  • Pomocny post
    Admin grupy komputery
    Do tego celu lepszy materiał znajduje się w żaluzjach okiennych - jest to plastikowy , sześciokątny pręt którym przez obracanie ustawia się kąt żaluzji .
    Łatwy do obróbki i daje jasne światło .

[GVideo]http://video.google.com/videoplay?docid=980547339061120203&ei=WyQjScCRNaf22QKDuM39Bg&q=%22How++to&hl=pl[/GVideo]
  • Poziom 12  
    Staranne wykonanie to połowa sukcesu. Ważne jest także nadzienie rurki, nie słyszałem o "termoglucie", ale ciekawym rozwiązaniem jest żel do włosów( można użyć np. z brokatem, można uzyskać ciekawy efekt:) )
  • Poziom 10  
    Pomysł dobry ale światło i tak nie będzie tak równolegle rozprowadzone jak w zimnej katodzie. Jeśli sam neonek ma być niewidoczny to radze użycie samych diud lub specjalnych diud laserowych. A i jeszcze powiem że ostatnio zimne katody bardzo potaniały więc nie jest to duży wydatek a jakoś dużo lepsza.
  • Poziom 14  
    Ja raczej jestem zwolennikiem "zrób to sam" Jednak z tymi rurkami chyba nie wypali bo użyłem najmocniejszej diody jaką miałem no i 1/3 rurki się świeciła, więc z drugiej strony prawdopodobnie było by to samo a po środku "ciemność" ale wypróbuje pręcik jaki mi doradził DriverMSG, tylko poczekam aż ktoś okna będzie wymieniać:P
  • Poziom 12  
    Z rurki z klejem to ciężkie do wykonania, bo jest ona zbyt gęsta i za mało przezroczysta, żeby światło mogło się odbijać, ale ta rączka od żaluzji to dobry pomysł.

Kolega robił kiedyś z kawałka okrągłego pleksi, tyle że mamy dostęp do tokarki, więc zatoczyłem mu ładny pręt, potem spolerowaliśmy i wstawiliśmy z dwóch stron ultra jasne diody, efekt był bardzo przyjemny, ale niestety rureczka świeci, ale dookoła nie wydostaje się zbyt wiele światla:/

Życzę udanego projektu:)
  • Poziom 42  
    Kolego MicWeg a cóż to jest "diuda laserowa" ? Pojecia nie masz o czym piszesz....
    Do tematu - "neon" to gwarowanazwa rurki wypełnionej gazem i zasilonej wysokim napieciem - wyładowania w gazie powodują że ów świeci. Podobnie wygląda świecenie tzw zimnej katody - luminoforu pobudzanego do świecenia polem elektrycznym. Natomiast za pomocą diod LED nie da się uzyskać efektu jednolitego swiecenia na całej długości... Dlaczego? polecam lekcje fizyki o falach elektromagnetycznych.

Jeśli chodzi o podświetlenie komputera - polecam jak najgęściej upakowane zwykłe ledy z matową soczewką, jeżeli trzeba uzyskać świecący pasek - w necie są dostępne "przewody" z zasilaczem które pięknie świecą na całej długości...
  • Poziom 9  
    Cytat:
    Do tego celu lepszy materiał znajduje się w żaluzjach okiennych - jest to plastikowy , sześciokątny pręt którym przez obracanie ustawia się kąt żaluzji

Nie wiecie gdzie można zakupic takie cos??;]
  • Poziom 12  
    Oddzielnie? Raczej nie w sklepie. Poszukaj na najbliższym złomowisku, popytaj znajomych, którzy ostatnio okna wymieniali :) :D
  • Poziom 17  
    Ja mam wszystkie neony w komputerze etc. z wkładów do pistoletów klejowych
  • Poziom 14  
    zrobił byś zdjęcie jak to wszystko wygląda??
  • Poziom 17  
    Mam w moim temacie poszukaj na forum
  • Poziom 9  
    Jak podłączyć takie neony pod płytę główna lub zasilacz od pc ?
  • Poziom 18  
    Neony podłączasz wtyczką 3-pin pod płytę główną lub 4-pin do zasilacza. Najczęściej jest to 12V więc przewody żółty i czarny.