Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP nx6110 jakie napięcie (płyta główna)

Krzysiek007 10 Dec 2008 01:53 3348 7
 • #1
  Krzysiek007
  Level 20  
  Witam.
  Mam problem z określeniem jakie ma być napięcie w miejscu zaznaczonym strzałką(takie dwa po cynowane pady), a to dlatego że mam w tamtym miejscu zwarcie do masy a chciałem użyć metody "przepalenia zwarcia" a bynajmniej zlokalizowania co mi obciąża to napięcie po przyłożeniu odpowiedniego napięcia.

  Dodam iż podniosłem już niemal większość elementów, które udało mi się zlokalizować że są podłączone (tranzystory, kondensatory,cewki) obawiam się że te napięcie niestety leci na mostek i że to on poleciał, ale aby coś dalej kombinować muszę znać napięcie w tym punkcie.

  Za wszelkie informacje będę wdzięczny.
 • #2
  hd44780
  Level 17  
  Jeżeli nie masz pewności jakie powinno być, zawsze możesz użyć 1,2V - przy takim napięciu pracuje mostek północny a jest to najniżej zasilany ukł. scalony (nie licząc procesora, który w trybie oszczędnym zasilany jest około 0,85V ale 1,2V mu nic nie zrobi bo w trybie full power na proca idzie około 1,35V)

  I upewnij się czy masz czyste zwarcie czy około 15-18ohm - bo tyle mniej więcej pokazuje sprawny mostek pn. badając go miernikiem na zasilaniu.
 • #3
  zipek
  Level 12  
  A co to jest ten pad czy to jest połączenie scieżek czy powinna byc tam przerwa? , bo jest jeszcze PAD1 ? ,
 • #4
  Krzysiek007
  Level 20  
  hd44780 Niestety mam pełne zwarcie :/
  postaram się poskładać na szybkiego jakiś zasilacz na napięcie 1,25V i zobaczymy co z tego wyjdzie.

  zipek W moim modelu płyty głównej te dwa pady po cynowane są ze sobą połączone normalnie laminatem ale nie wykluczam, że w jakimś innym modelu sytuacja może wyglądać inaczej. Niestety ja na swojej płycie mam napisane w tamtej okolicy PAD2 nigdzie nie mogę dostrzec tego PAD1 na pewno dobrze popatrzyłeś ? ale nawet jak mamy różne wersje to czy mógłbyś zmierzyć w tamtym punkcie napięcie ?

  PS.
  Widzę ten PAD1 ja mam na nim zwarcie również na laminacie tak jak PAD2
 • #5
  zipek
  Level 12  
  17.30 / Ja jeszcze na swojej płycie mam jeszcze zwarcie między pinem masowym i 3 pinem na wyprowadzeniu dodatkowej baterii - jakieś sugestie ??

  odnośnie napięcia na pad :
  mierzone względem masy złącza zasilacza - 0V
  mierzone względem plusa złącza zasilacza - 250mV

  18.30 / Tak więc w końcu postanowiłem wylutować c57 i płyta ruszyła .

  proponuje lekturę
  Link

  Mi pomogła :)
 • #6
  Krzysiek007
  Level 20  
  zipek niestety to nie C57 bo już wcześniej sprawdzałem. Jeśli masz uszkodzoną płytę to wątpię abyś miał w tamtym punkcie napięcie które potrzebuję. Możesz chociaż zmierzyć jaką masz rezystancje w tym punkcie PAD2 względem masy ? a najlepiej na teście diody jaki pokaże spadek napięcia na mierniku.
 • #7
  farmer
  Level 29  
  PAD2 to wyjście +5V z przetwornicy. Zdejmij cynę z niego, powinna być pod nią przerwa i sprawdź czy zwarcie jest od strony przetwornicy, czy dalej. W załączeniu fragment schematu.
  HP nx6110 jakie napięcie (płyta główna)
 • #8
  zipek
  Level 12  
  Ja rozlutowałem pad1 to cyna ładnie rozlała się na całości i nawet po odessaniu cyny nie widać przerwy , a laptop chodzi do tej pory po zamontowaniu kondka i zostawiłem ten pad1 w spokoju (rozlutowany i odessany ) , na pad1 powinno być napięcie zbliżone do 18V a pad2 faktycznie to jest 5V