Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo r61 - reinstalacja systemu

10 Gru 2008 04:04 11105 6
  • Poziom 31  
    Witam, potrzebuje trochę pomocy nie ma niestety żadnych postów w interesującej mnie tematyce.

Lenowo R61, problem jest taki; padł dysk (sata) w tym laptopie, a kumpel jest za granicą stąd problem z usługa gwarancyjną.
    Wcześniej jak system jeszcze chodził był wykonany z poziomu windowsa ( Start/ wszyskie programy/ ThinkVantage-Recovery disc ) jakiś backup na DVD tzn. dysk startowy + jeden dysk DVD, ale nie wiadomo co to jest, ponieważ gdy to wykonywał w sumie nie wiedział właściwie co robi, bo oczywiście wszystko było po angielsku. Na oryginalnym uszkodzonym dysku była (chyba) ukryta partycja recovery do której nie ma juz dostępu (dysk nie widoczny dla żadnego narzędzia). Obecnie wbudowany nowy o tych samych parametrach.
    Na dysku startowym z DVD jest kilka opcji. (tłumaczone sa za pomocą translatora)

Menu główne:
    A. Odzyskiwanie przegląd. ( Pomoc w jęz. angielskim )
    B. Ratowanie plików.
    C. Przywracanie systemu.

a to podmenu opcji C. Przywracanie systemu.

1. Przywróć mój cały dysk twardy w tym wszystkie dane osobowe i ustawienia z kopii zapasowej. ( Do wyboru jest: local hard drive, Second hard drive, Usb hard drive, Network i CD/DVD - Napęd DVD widoczny, po nacisnieciu NEXT przechodzi do podmenu z Menu głównego B. -Rescue files/Ratowanie plików, gdzie wybieram opcje "Przywróć mój cały dysk twardy w tym wszystkie dane osobowe i ustawienia z kopii zapasowej." i sie zawiesza.

2. Przywrócić tylko system operacyjny Windows i aplikacje z kopii zapasowej. ( do wyboru jest tylko "Local hard drive" - Next nie aktywny)

3. Przywróć mój twardy dysk do pierwotnego stanu fabrycznego. ( przechodzi do podmenu z menu głównego B. opis na dole)

Jesli wybiore z powyższego Menu opcje 1. Przywróć mój cały dysk twardy w tym wszystkie dane osobowe i ustawienia z kopii zapasowej. to przechodze do nastepnej planszy z poniżej przedstawionymi opcjami.

1. Chcę, aby zapisać wszystkie pliki, które zostały utworzone lub zmienione od czasu mojej ostatniej kopii zapasowej.

2. Chcę wybrać, aby zapisać pliki z listy plików, które zostały utworzone lub zmienione od czasu mojej ostatniej kopii zapasowej.

3. Chcę wybrać, aby zapisać pliki z bieżącej listy zawartości dysku twardego.

4. Nie chcę, aby zapisać żadnych plików.

Zadna z tych funkcji nie widzi tego dysku DVD z nagranym backup-em a po wystartowaniu klawiszem NEXT nic sie nie dzieje i zawiesza sie (Not Responding - Nie odpowiada. Jak sie zawiesi zostaje tylko wyłączyć komputer i ładować wszystko od nowa.

A to podmenu opcji B. Ratowanie plików.

1. Przywróć mój cały dysk twardy w tym wszystkie dane osobowe i ustawienia z kopii zapasowej. ( prawdopodobnie ta opcja wykonany byl ów DVD backup )

2. Chcę, aby wybrać, które pliki w celu ratowania z listy plików, które zostały utworzone lub zmienione od czasu mojej ostatniej kopii zapasowej. ( Tu nowy dysk HDD sata jest widoczny )

3. Chcę, aby wybrać, które pliki w celu ratowania z listy bieżącej zawartości dysku twardego.

4. Chcę do ratowania plików z następujących kopii zapasowej. (tu do wyboru jest tylko: local hard drive, Second hard drive, Usb hard drive i Network )

Niestety ale te 4 opcje też nie widzą/rozpoznają backup-u z DVD.

Dysk DVD z backup-em nie jest bootowalny czyli musi być odpalany z dysku startowego.
    Pomimo ze łaptop jest jeszcze na gwarancji kolega zakupił nowy dysk HDD we własnym zakresie myśląc że odzyska system z utworzonego wcześniej DVD. Jeśli ma ktoś więcej doświadczenia lub też już walczył z tym ustrojstwem, może poradzi co z tym fantem zrobić. Załączam wycinek zawartości tego dysku DVD może ktoś rozpozna, czy tu chodzi o kopie partycji ukrytej z HDD czy jest to obraz stanu aktualnego windowsa w momencie wykonania obrazu. Widoczne na zdjeciu pliki znajduja sie w folderze recovery.

Lenovo r61 - reinstalacja systemu

Czy jest jakas szansa odzyskac jeszcze ten system.

Niewiem czy problem nie jest eventualnie ze sterownikami sata gdzie na poczatku startu dysku startowego wyświetla się przyciś F6 bla bla... chyba producent powinien o to zadbać aby te sterowniki znajdowały się na dysku startowym.

Moderowany przez marek216:

W temacie nie używamy słowa "problem". Regulamin.

• Poziom 17  
    2 płyty to trochę za mało żeby zawierały backup dysku. Prawdopodobnie twój kolega wykonał płyty recovery tylko do odzyskania systemu - czyli opcja 3. Przywróć mój twardy dysk do pierwotnego stanu fabrycznego.

A i tego nie jestem pewien czy mu się uda przywrócić do stanu fabrycznego bo jak mnie pamięć nie myli to kompletne recovery do R61 zawiera 3 dyski ...

Zawsze można postawić system z płyty CD z Windowsem - jak zintegrować sterowniki do sata znajdziesz na co drugiej stronie internetowej.
  • Poziom 20  
    Zgrywałem ostatnio na krążki. Tworzone są 2.
  • Poziom 22  
    ? ? ? Czy dowiemy się w końcu o jaki system chodzi ? ? ?
  • Poziom 31  
    Yansen napisał:
    ? ? ? Czy dowiemy się w końcu o jaki system chodzi ? ? ?

No jaki: WinXP prof. Jaka to różnica. Systemu juz nie ma.

Dzisiaj otworzylem dysk i głowice byly zaparkowane na dyskach udało mi sie je normalnie zaparkować Talerze i glowica teraz sie porusza przedtem zablokowane byly) ale jak przypuszczalem nic to nie pomoże bo dysk nie był widoczny dla systemu jak i dla innych narzedzi systemowych tak że do partycji systemowej nie ma dostepu a do utworzonego backupu na DVD tez nie, wszystkimi opcjami jakie tam są.
    Za pomoca opcji "4. Nie chcę, aby zapisać żadnych plików." przekopiowalo na HDD zawartosc dysku startowego a po restarcie otrzymalem komunikat ( If you have a"Product Recovery Suplemential Disc",please inzert it into drive D: now and press YES, otherwise press NO )którego wcześniej nigdy nie dostalem pomimo ze korzystalem juz z tej opcji. Po wlozeniu tego drugiego DVD otrzymuje komunikat This is not the correct disc.Please remowe the disc and press OK.wlozylem tez ten pierwszy startowy taki sam komunikat.
  • Poziom 22  
    Recovery tak jak napisałeś wykonywane jest z dysku.

Pytałem o system bo są znacznące różnice w zawartości dysków i jeśli to byłaby Vista to mam możliwość przygotowania obrazu, którym można byłoby to wszystko przywrócić.

Recovery to tylko ukryta partycja, nawet jeśli nie ma systemu to bezproblemowo stawia się go na nowo.

A skoro dysk padł to nie rozumiem czemu zaprzątasz sobie głowę recovery (które też może być uszkodzone).

Zainstaluj po prostu XP, potem zainstaluj sterowniki do karty sieciowej i program System Update, który pociągnie wszystko co potrzebne (sterowniki i oprogramowania).

I po temacie - góra 2 godziny patrzenia w ekran (można przy piwku, szybciej zleci). :-)
  • Poziom 31  
    No i poszlo z backup-u Yupi. Powyłączałem wszystkie komunikaty, ukazal sie jeszcze jeden ale nie wiem czy kliklem na YES czy na NO, miałem już serdecznie dość i wtedy ukazał się jeszcze jeden komunikat proszacy o !Dysk 1! a że w napedzie akurat był ten drugi dysk z właściwym backup-em czyli (dysk 1) to i poszlo, ale instalka trwala chyba ze 2,5 godz, coś niesamowitego. Najważniejsze że sie udało. Po zainstalowaniu programów zrobię obraz windowsa w Acronisie żeby się znów kiedyś z tym nie p.......ć
    zamykam.