Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tranzystory MOSFET w nowej obudowie z podwójnym chłodzeniem.

ghost666 10 Gru 2008 07:27 2249 2
  • Tranzystory MOSFET w nowej obudowie z podwójnym chłodzeniem.

Firma STMicroelectronics wypuściła na rynek tranzystory mocy FET z podwójnym, obustronnym chłodzeniem w obudowie PolarPAK:

Wraz z miniaturyzacją przetwornic DC-DC coraz trudniejsze jest odprowadzanie ciepła przez różnorakie elementy na pcb.
    Postępy w dziedzinie obudów muszą iść razem z postępem w dziedzinie technologii samego krzemu. Obudowy PolarPAK, z ich doskonałym chłodzeniem pokazują pewną ewolucją w dziedzinie chłodzenia, pozwalając projektantom na zwiększenie wydajności i gęstości mocy.
    Obudowy tego typu uzupełniają rodzinę tranzystorów MOS STripFET, zoptymalizowaną do pracy w przetwornicach w komputerach, sprzęcie teleinformatycznym itp.

Źródło: http://www.st.com/stonline/products/families/...o/polarpak.htm?wt.mc_id=enews_dec08_polarpack

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    ghost666
    Tłumacz Redaktor
    Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
    ghost666 napisał 9348 postów o ocenie 6931, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
  • PCBway
    slu_1982
    Poziom 26  
    Jestem ciekaw jak to wygląda naprawdę, oczekuje paru zdjęć. Czemu na razie do 150V ? ciekawe jak z ceną to będzie wyglądało.
  • PCBway
    kris6661991
    Poziom 25  
    slu_1982 napisał:
    Jestem ciekaw jak to wygląda naprawdę, oczekuje paru zdjęć. Czemu na razie do 150V ? ciekawe jak z ceną to będzie wyglądało.

To są na razie wersje prototypowe i nie mają specjalnie cudownych osiągów, poczekajmy troszkę i może będzie lepiej. Słyszałem tez o nowince że skonstruowano prototypy bardzo małych i szybkich tranzystorów które mogą zostać otwarte podając na bazę 1 elektron... :) Ciekawe, być może w przyszłości wykorzystanie takich elementów jeszcze bardziej zminiaturyzuje elektronikę i zwiększy jej wydajność.