Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tranzystory MOSFET w nowej obudowie z podwójnym chłodzeniem.

ghost666 10 Gru 2008 07:27 2249 2
 • Tranzystory MOSFET w nowej obudowie z podwójnym chłodzeniem.

  Firma STMicroelectronics wypuściła na rynek tranzystory mocy FET z podwójnym, obustronnym chłodzeniem w obudowie PolarPAK:

  Wraz z miniaturyzacją przetwornic DC-DC coraz trudniejsze jest odprowadzanie ciepła przez różnorakie elementy na pcb.
  Postępy w dziedzinie obudów muszą iść razem z postępem w dziedzinie technologii samego krzemu. Obudowy PolarPAK, z ich doskonałym chłodzeniem pokazują pewną ewolucją w dziedzinie chłodzenia, pozwalając projektantom na zwiększenie wydajności i gęstości mocy.
  Obudowy tego typu uzupełniają rodzinę tranzystorów MOS STripFET, zoptymalizowaną do pracy w przetwornicach w komputerach, sprzęcie teleinformatycznym itp.  Źródło: http://www.st.com/stonline/products/families/...o/polarpak.htm?wt.mc_id=enews_dec08_polarpack

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9348 postów o ocenie 6931, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • PCBway
 • #2
  slu_1982
  Poziom 26  
  Jestem ciekaw jak to wygląda naprawdę, oczekuje paru zdjęć. Czemu na razie do 150V ? ciekawe jak z ceną to będzie wyglądało.
 • PCBway
 • #3
  kris6661991
  Poziom 25  
  slu_1982 napisał:
  Jestem ciekaw jak to wygląda naprawdę, oczekuje paru zdjęć. Czemu na razie do 150V ? ciekawe jak z ceną to będzie wyglądało.


  To są na razie wersje prototypowe i nie mają specjalnie cudownych osiągów, poczekajmy troszkę i może będzie lepiej. Słyszałem tez o nowince że skonstruowano prototypy bardzo małych i szybkich tranzystorów które mogą zostać otwarte podając na bazę 1 elektron... :) Ciekawe, być może w przyszłości wykorzystanie takich elementów jeszcze bardziej zminiaturyzuje elektronikę i zwiększy jej wydajność.