Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Kangoo 1.5dci '03 świeci kontrolka świec i STOP

grucha1 10 Dec 2008 08:19 7381 3
    grucha1
    Level 10  
    Witajcie,
    pisałem już w tym temacie na forum kangoorowym, ale może tu jeszcze ktoś poda jakiś fajny pomysł.
    Widzę że wyżej jest podobny wątek - ale ... jednak trochę inny.

po umyciu kangoo myjką ciśnieniową (może to tylko zbieg okoliczności) autko nie wyjechało z myjki - nie lałem bezpośrednio pod maskę ale też pociągnąłem go trochę lancą od spodu (przód)

nie gaśnie lampka świec oraz mruga obok czerwona lampka STOP

po holowaniu i odstaniu auta, na drugi dzień autko odpaliło /kilka razy i dojechało do najbliższej stacji paliw. Zgasło w trakcie jazdy i znów to samo - lampki i holowanie. Postało pod garażem i znowu odpaliło

W serwisie (nie ASO ale robią tylko Renault) stwierdzono że jest błąd przekaźnik glownego i po skasowaniu usterki (oraz 60zł) wypuszczono mnie z warsztatu. Przejechałem jakieś 5 km i .... to samo. Znowu holowanie i zostawiłem pod warsztatem.

i ... każdorazowo po takiej akcji zaglądałem pod maskę i widzę że wężyki od paliwa są pełne powietrza, pompowałem gruszką i idzie paliwo z powietrzem - serwisant któremu to pokazałem twierdzi że ten typ tak ma i to nie problem

słynna złączka pedału - poczyszczona i założona ponownie

pozdrawiam wszystkich którzy przebrnęli przez przydługi opis
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    yaaro
    Level 33  
    Suszenie i czyszczenie złącz, nic innego nie zrobisz, czyli dobry płyn do elektroniki i dużo cierpliwości.
    stanislaw56
    Level 20  
    Witam trzeba wypiąć wszystkie łacza pod maską ,oczywiście po kolei i dokładnie osuszyć .Suszenie z łącz podpiętych nic nie daje,sam to przerabiałem .
    grucha1
    Level 10  
    Witajcie,

samochód niby już działa - jutro zrobię trochę km i zamieszczę informację co to było. Na razie nie jestem pewny, czy nie wrócę na lince :-)

pozdrawiam
    Paweł