Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie silnika trójfazowego prądu stałego 60V

leszczu 10 Gru 2008 09:05 2475 7
  • #1 10 Gru 2008 09:05
    leszczu
    Spec od TV

Witam serdecznie....

Poszukuję osoby (PILNIE!!) która jest w stanie zaproponować/zaprojektować układ sterowania silnikiem prądu stałego, posiadającego trzy fazy: Uz= 60V, 15.000 RPM
    Duże obostrzenia pod względem wymiarów płytki!!
    Szczegóły, dokumentacja silnika, itp na PW....

Dzięki!
    pozdrawiam

PS. w załączeniu schemat połączenia

PS2. Ta osoba która zgłosiła post do moderatora niech zerknie tutaj:
    http://www.silniki.pl/index.php?site=products&type=247

A ja zapraszam do zmiany, zgodnie z:
    :arrow: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4474193#4474193
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!
    Proszę to poprawić, inaczej post trafi do kosza!
    [_P_]

• #2 10 Gru 2008 16:22
    malvit
    Poziom 17  

zabrakło tylko drobnego szczegółu w opisie problemu iż jest to silnik krokowy. Istotą technicznego języka jest precyzja.

• #3 10 Gru 2008 20:31
    leszczu
    Spec od TV

NIe zwracam się do amatorów- każdy kto zna temat od razu powinien wiedzieć w czym rzecz, dlatego też zaletą właśnie specjalistów jest umiejętność czytania między wierszami....

Czy krokowe mogą wirować do 20 000RPM?

• #4 10 Gru 2008 21:42
    bolek
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

trzy fazy... 15kRPM zapewne to silnik BLDC...

Ile ten silnik chce prądu, ma halotrony? najlepiej było by podać link do silnika, a nie do nie pasujacych(?) sterowników

• #5 10 Gru 2008 21:56
    leszczu
    Spec od TV

Witaj..
    Link miał za zadanie udowodnić, że nie popełniłem błędu tytułując post- tzn, że są silniki zasilane prądem stałym oraz posiadające fazy. Pewien użytkownik naskarżył do moderatora..- nieważne.

Otóż powiem w czym rzecz:
    Mam zrobiony sterownik do tego silnika, jednakże problem jest z zasilaniem tegoż sterownika , a konkretniej z wydajnością prądową źródła zasilania.
    Okazuje się, że biorąc pod uwagę obostrzenia w rozmiarze płytki kilka cm x kilka cm nie sposób wykonać zasilanie które wykonuje konwersję z 230V AC na 60V DC (wysoka stabilność DC). Przetworki impulsowe odpadają ze względu na wymiary. Driver sprawdzony był na zewnętrznym zasilaczu standardowym (transformatorowym) i wszystko było OK z mocą.
    dobra to tak po krótce :)

PS. prąd podczas rozruchu 3A, normalna praca około 1A, hallów brak

pozdrawiam

• #6 11 Gru 2008 11:31
    malvit
    Poziom 17  

Nawet na stronie na którą się powołujesz wyraźnie jest napisane silnik krokowy trójfazowy. Domyślać to ja się mogę ale technicznie sfomułowanie jest nieprawidłowe. Nie wiem czy w twoim przypadku nie byłoby możliwe do zastosowania jako zasilania obniżenie napięcia przez sterowanie fazowe tyrystorem i wygładzenie filtrem LC. ale prawdopodobnie będzie kłopot z miejscem na kondensator.

• #7 11 Gru 2008 13:45
    leszczu
    Spec od TV

Witaj

Otóż tak było robione dotychczas ale jest problem z pełną mocą
    tzn. wentylator nie wirował odpowiednio szybko ja potrzebuję minimum 15000 RPM....
    na takim sterowaniu było blisko 40% mniej
    pzdr

• #8 11 Gru 2008 22:33
    malvit
    Poziom 17  

Prawdopodobnie w takim przypadku trzeba dopracować wygładzenie napięcia zasilania dltego napisałam o filtrze LC aby max zredukować zakłócenia ze sterowania fazowego tyrystora . Proponuję wypróbować fitrację fitrem typu PI filtrem LC i RC. z pozdrowieniami

Proszę o korzystanie z przycisku "Pisownia" przed wysłaniem postu. Błędy ortograficzne nie będą tolerowane, regulamin pkt 15.
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!
    Proszę to poprawić.
    [_P_]

Szukaj w 5mln produktów