Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przegląd głośników wysokotonowych. Wybór - na co patrzeć

Lukas3317 10 Gru 2008 09:50 1100 3
  • #1 10 Gru 2008 09:50
    Lukas3317
    Poziom 22  

Są tematy odnośnie wyboru wzmacniaczy, subów, głośników przednich 165mm, a nie ma nic o wysokotonowych. Na allegro jest podanych dość mało informacji odnośnie głośników i zwrotnic, dlatego proponowałbym o dodawanie swoich sugestii na temat głośników które słyszeliście.
    Opis miałby dotyczyć zarówno samego głośnika, jak i zwrotnicy do niego i oczywiście cena.

0 3
  • #2 10 Gru 2008 14:48
    DJSzmer
    Poziom 20  

Lukas3317, bo to dość drażliwy temat, bardzo delikatny.
    Takie przetworniki są specyficzne pod każdym względem.
    Zwrotka - to dopiero temat rzeka. Tweetery można stroić w nieskończoność .
    Ważna jest również ich aplikacja jak i ukierunkowanie.

0
  • #3 10 Gru 2008 15:40
    domino987
    Poziom 20  

Dokładnie jest to temat rzeka. Inne radio, inny wzmacniacz i głosnik gra inaczej. Miałem kilka różnych kopółek, między innymi dobrze wspominam Signat T3, bardzo przyjemny, szczegółowy dźwięk.
    Kopólki Focala z zestawu Polyglas bardzo fajne, dźwięk bardziej szczegółowy, twarda membrana- szybkie, bardzo mi się podobały jednak sprzedałem cały zestaw i obecnie mam DLS UR, porównując je do Focali wydają się troszkę delkiatniejsze ale miałem je w różnej konfiguracji tzn Focale na zwrotnicy z zestawu DLSy na aktywnym podziale.
    Jak chcesz hi-ednowo to Morel Supremo, Seas Lotus, czy Focal TLR z tego co wiem Focal zdecydownie najlepszy.
    Generalnie polecam Focale i DLSy grają inaczej ale to juz trzeba samemu posłuchac i wybrać.

0
  • #4 10 Gru 2008 20:20
    Rades
    Poziom 9  

Z mojego doświadczenia: MB Quart nano - metalowa membrana, ładny wokal, szczególnie męski, brak szczegółowości i sporo zapiaszczenia - nie polecam.

Najlepszy tweeter jaki słyszałem - Scan speak 2904/60000 - ma swoje charakterystyczne brzmienie.

Słyszałem morel supremo piccolo - przegrał ze scan speakiem, ale ponoć jego starszy brat Morel Supremo gra lepiej - nie słyszałem.

0
  Szukaj w 5mln produktów