Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna Ariston KTI 6412

10 Gru 2008 19:08 5962 3
 • Poziom 2  
  Oto podsumowanie moich kilkuletnich doświadczeń z KTI Aristona:
  1. Płyta piszczy buzerem i miga diodami na panelu. Po podaniu napięcia częstotliwość pisków maleje aż do startu urządzenia po kilku-kilkunastu minutach. Przyczyna to utrata pojemności kondensatora elektrolitycznego 100uF/25V w module zasilacza (zlokalizowany na płytce w bezpośrednim sąsiedztwie u.s.) – miernik pojemności wskazywał mniej niż 1uF. Po wymianie wszelkie objawy ustąpiły.
  2. Większe pole indukcyjne straciło wigor, zagotowanie garnka wody trwa wyraźnie dłużej. Przyczyna to uszkodzenie kondensatora MKP 330nF/850V w kluczu sterującym cewką indukującą pole.

  P.S. Trzeba uważać przy montażu modułu mocy w obudowie zwracając uwagę na przewody od wentylatora. Błąd, może spowodować przycięcie przez radiator i blachę obudowy dodatniego przewodu od wentylatora i podanie na gałąź 12V potencjału obudowy i PE sieci. Skutek to konieczność wymiany 2 x IR2112, na szczęście są na podstawkach :D.
 • Specjalista AGD
  A najlepiej wymienić wszystkie elki na module mocy... , z czasem wiadomo wysychają.
  Miałem kiedyś taki przypadek że nie chciało "wykryć garnka" :) wymiana wszystkich elektrolitów pomogła :) (brakło mi cierpliwości by sprawdzić który jest za to odpowiedzialny )
  Ten 100µF/25V to częsta przypadłość.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 10  
  Wiem, ze stary temat, ale bardzo dla mnie użyteczny. Rozebralem plyte i rzeczywiscie 2 z sześciu kondensatorow 330nF /850v wysadziło. Planuje wymienic wszytski 6, ale jest problem z ich dostepnoscia. Moze ktos mi powiedziec czy zamiast MKP moge zastosowac MKS 4?
  Pozdrawiam