Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płyta indukcyjna Ariston KTI 6412

10 Dec 2008 19:08 6112 3
  • Level 2  
    Oto podsumowanie moich kilkuletnich doświadczeń z KTI Aristona:
    1. Płyta piszczy buzerem i miga diodami na panelu. Po podaniu napięcia częstotliwość pisków maleje aż do startu urządzenia po kilku-kilkunastu minutach. Przyczyna to utrata pojemności kondensatora elektrolitycznego 100uF/25V w module zasilacza (zlokalizowany na płytce w bezpośrednim sąsiedztwie u.s.) – miernik pojemności wskazywał mniej niż 1uF. Po wymianie wszelkie objawy ustąpiły.
    2. Większe pole indukcyjne straciło wigor, zagotowanie garnka wody trwa wyraźnie dłużej. Przyczyna to uszkodzenie kondensatora MKP 330nF/850V w kluczu sterującym cewką indukującą pole.

P.S. Trzeba uważać przy montażu modułu mocy w obudowie zwracając uwagę na przewody od wentylatora. Błąd, może spowodować przycięcie przez radiator i blachę obudowy dodatniego przewodu od wentylatora i podanie na gałąź 12V potencjału obudowy i PE sieci. Skutek to konieczność wymiany 2 x IR2112, na szczęście są na podstawkach :D.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Moderator of Home appliances
    A najlepiej wymienić wszystkie elki na module mocy... , z czasem wiadomo wysychają.
    Miałem kiedyś taki przypadek że nie chciało "wykryć garnka" :) wymiana wszystkich elektrolitów pomogła :) (brakło mi cierpliwości by sprawdzić który jest za to odpowiedzialny )
    Ten 100µF/25V to częsta przypadłość.
    Pozdrawiam.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 10  
    Wiem, ze stary temat, ale bardzo dla mnie użyteczny. Rozebralem plyte i rzeczywiscie 2 z sześciu kondensatorow 330nF /850v wysadziło. Planuje wymienic wszytski 6, ale jest problem z ich dostepnoscia. Moze ktos mi powiedziec czy zamiast MKP moge zastosowac MKS 4?
    Pozdrawiam