Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna Ariston KTI 6412

marioml 10 Gru 2008 19:08 5713 3
  • #1 10 Gru 2008 19:08
    marioml
    Poziom 2  

Oto podsumowanie moich kilkuletnich doświadczeń z KTI Aristona:
    1. Płyta piszczy buzerem i miga diodami na panelu. Po podaniu napięcia częstotliwość pisków maleje aż do startu urządzenia po kilku-kilkunastu minutach. Przyczyna to utrata pojemności kondensatora elektrolitycznego 100uF/25V w module zasilacza (zlokalizowany na płytce w bezpośrednim sąsiedztwie u.s.) – miernik pojemności wskazywał mniej niż 1uF. Po wymianie wszelkie objawy ustąpiły.
    2. Większe pole indukcyjne straciło wigor, zagotowanie garnka wody trwa wyraźnie dłużej. Przyczyna to uszkodzenie kondensatora MKP 330nF/850V w kluczu sterującym cewką indukującą pole.

P.S. Trzeba uważać przy montażu modułu mocy w obudowie zwracając uwagę na przewody od wentylatora. Błąd, może spowodować przycięcie przez radiator i blachę obudowy dodatniego przewodu od wentylatora i podanie na gałąź 12V potencjału obudowy i PE sieci. Skutek to konieczność wymiany 2 x IR2112, na szczęście są na podstawkach :D.

0 3
  • #2 11 Gru 2008 22:00
    iskrownik
    VIP Zasłużony dla elektroda

A najlepiej wymienić wszystkie elki na module mocy... , z czasem wiadomo wysychają.
    Miałem kiedyś taki przypadek że nie chciało "wykryć garnka" :) wymiana wszystkich elektrolitów pomogła :) (brakło mi cierpliwości by sprawdzić który jest za to odpowiedzialny )
    Ten 100µF/25V to częsta przypadłość.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 11 Lut 2011 20:39
    endrjoo
    Poziom 10  

Wiem, ze stary temat, ale bardzo dla mnie użyteczny. Rozebralem plyte i rzeczywiscie 2 z sześciu kondensatorow 330nF /850v wysadziło. Planuje wymienic wszytski 6, ale jest problem z ich dostepnoscia. Moze ktos mi powiedziec czy zamiast MKP moge zastosowac MKS 4?
    Pozdrawiam

1