Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z podłączeniem przekaźnika R15 3P 230V

saratov 17 Gru 2008 13:55 9534 66
  • #61 17 Gru 2008 13:55
    janek_66
    Poziom 19  

A może w miejsce cewki przekaźnika, włączyć miernik na zakresie amperomierza AC (około 2A). Oczywiście tanie popularne mierniki pomiaru prądu AC nie posiadają. Pomiar prądu dałby jakiś obraz, co jest tam grane.

• Relpol
  • #62 18 Gru 2008 06:45
    bonanza
    Spec od Falowników

Przekładnik ma 2 zwoje na fazę po stronie pierwotnej, a 28 zwojów po stronie wtórnej. Przy jednej grzałce 2 kW daje to ok. 18 "amperozwojów", więc w uzwojeniu wtórnym powinno płynąć ok. 0,6A.

• Relpol
  • #63 18 Gru 2008 17:46
    and61
    Poziom 26  

pytanie do autora tematu : czy przewody po stronie pierwotnej nawinięte są w takim samym kierunku ?? pytam ponieważ ze zdjęć nie mogę tego wywnioskować

• #64 19 Gru 2008 13:47
    saratov
    Poziom 9  

Witam,

jeszcze przed świętami będę miał do wglądu taką samą rozdzielkę tylko że nie używaną (ok 20 letnią :-D). Sprawdzę jak dokładnie jest to tam oryginalnie podłączone i wtedy dam znać.

• #65 19 Gru 2008 15:43
    and61
    Poziom 26  

a co z odpowiedzia na moje pytanie ??

• #66 19 Gru 2008 21:33
    saratov
    Poziom 9  

and61 napisał:
    a co z odpowiedzia na moje pytanie ??

Złożyłem rozdzielkę - była mi potrzebna do pracy. Zostawiłem ją u klienta ponieważ będę jej tam używał jeszcze pomiędzy świętami i Nowym Rokiem i na razie nie jestem w stanie odpowiedzić na Twoje pytanie. Jak tylko będę miał ją w rękach to sprawdzę i dam znać.

Przyjrzałem się zdjęciu całej rozdzielki i na 100% jestem przekonany że zwoje na uzwojeniu pierwotnym są nawinięte w tą samą stronę.

Dodano po 6 [minuty]:

bonanza napisał:
    Przekładnik ma 2 zwoje na fazę po stronie pierwotnej, a 28 zwojów po stronie wtórnej. Przy jednej grzałce 2 kW daje to ok. 18 "amperozwojów", więc w uzwojeniu wtórnym powinno płynąć ok. 0,6A.

0,6A przy obciążeniu jednej fazy czy wszystkich trzech?

• #67 21 Gru 2008 13:15
    brofran
    Poziom 37  

saratov napisał:

0,6A przy obciążeniu jednej fazy czy wszystkich trzech?

Jedna faza obciążona sprawną grzałka powinna dać taki prąd . Najlepiej byłoby abyś właśnie mierzył prąd na zwartym poprzez miernik ( amperomierz AC ) uzwojeniu wtórnym ( podłączając miernik w miejsce cewki przekażnika ) .

Szukaj w 5mln produktów