Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z grzaniem grzejników na 4 piętrze bloku

11 Gru 2008 12:08 13619 13
  • Poziom 9  
    witam wszystkich mam pytanie mieszkam w starym budownictwie i mam centralne zasilane z PECu ale na moje 4 pietro nie dochodzi cisnienie takie jakie powinno byc mam 4 grzejniki i sa one letnie 4 grzejnik grzeje 8 cm od góry dzwoniłem józ kilka razy do PECu a oni mówia ze jest wszystko ok . czy moge załozyc u siebie pompke obiegu wody to wszystko bedzie ok.

Dodano po 44 [sekundy]:

piotrr72 napisał:
    witam wszystkich mam pytanie mieszkam w starym budownictwie i mam centralne zasilane z PECu ale na moje 4 pietro nie dochodzi cisnienie takie jakie powinno byc mam 4ty grzejniki i sa one letnie 4 grzejnik grzeje 8 cm od góry dzwoniłem józ kilka razy do PECu a oni mówia ze jest wszystko ok . czy moge załozyc u siebie pompke obiegu wody to wszystko bedzie ok.
  • Poziom 10  
    a może trzeba odpowietrzyć grzejniki??
  • Specjalista - systemy grzewcze
    1wheler napisał:

Skoro od góy jest ciepły to nie jest zapowietrzony.
  • Poziom 9  
    piotrr72 napisał:
    witam wszystkich mam pytanie mieszkam w starym budownictwie i mam centralne zasilane z PECu ale na moje 4 pietro nie dochodzi cisnienie takie jakie powinno byc mam 4 grzejniki i sa one letnie 4 grzejnik grzeje 8 cm od góry dzwoniłem juz kilka razy do PECu a oni mówia ze jest wszystko ok . czy moge załozyc u siebie pompke obiegu wody to wszystko bedzie ok.

Dodano po 44 [sekundy]:

piotrr72 napisał:
    witam wszystkich mam pytanie mieszkam w starym budownictwie i mam centralne zasilane z PECu ale na moje 4 pietro nie dochodzi cisnienie takie jakie powinno byc mam 4ty grzejniki i sa one letnie 4 grzejnik grzeje 8 cm od góry dzwoniłem juz kilka razy do PECu a oni mówia ze jest wszystko ok . czy moge załozyc u siebie pompke obiegu wody to wszystko bedzie ok.
  • Poziom 10  
  • Poziom 30  
    Kiedyś mieszkałem w takim budynku . Wtedy były zakładane na grzejniki tzw. kryzy Na parterze z małym otworkiem ,czym wyższe piętro tym otwór w kryzie był większy . Na ostatnich pietrach kryz nie było .
    Miało to na celu ograniczenie obiegu gorącej wody w CO na niższych piętrach aby dochodziła do grzejników na wyższych kondygnacjach . Samowolne usuwanie ich wiązało się z karami bo gorąca woda CO z wymiennika ciepła w piwnicy krążyła tylko w grzejnikach na niskich kondygnacjach a wyżej lokatorzy marzli . Może u ciebie też ktoś wymienił kaloryfery na dole lub usunął kryzy .
  • Poziom 9  
    moze i tak by ze nie są pokryzowane ale jak to sprawdzic ,jak tam mieszkaja ludzie ,i czesc to pomieszczenia biurowe ,a mam okna pozamykane a w biurach po otwierane.A co zta pompka jak bym ja zamontował to dało by to cos wiecej ciepła w mieszkaniu.
  • Poziom 30  
    piotrr72 napisał:
    A co zta pompka jak bym ja zamontował to dało by to cos wiecej ciepła w mieszkaniu.
    No pewnie że by dało bo zwiększy intensywność dopływu gorącej wody do grzejnika .Ale to koszta . zakup pompki , montaż , energia el. do napędu i nie założysz jak nie wypuścisz wody z układu . Poza tym jak jest kilka kaloryferów na różnych pionach to trzeba kilka pompek .
    Lepiej zgłaszaj administratorowi o niedogrzaniu mieszkania i niech coś z tym robi .
  • Poziom 9  
    ja zawór mam w mieszkaniu bo centralne zakładałem 1 rok temui moge sobie dopływ zamknac.a pion zasila tylko moje mieszkanie,

Dodano po 3 [minuty]:

a pomke gdzie mam załozyc bo od zaworu do 1 go grzejnika jest 6 m .a do ostatniego nastepne 6 m.
  • Poziom 30  
    Jeżeli tak to na dojściu z pionu zaraz za zaworem .
  • Poziom 9  
    narazie dzieki jeszcze poruje administratorowi głowe zeby pokryzował na dole grzejniki jak nie to biore sie do roty z pompka. do usłyszenia
  • Poziom 14  
    spróbuj jeszcze dobrze odpowietrzyć grzejniki
  • Poziom 13  
    Jestem pracownikiem PECu i wiem że w obowiązku dostawcy ciepła jest usunięcie tego problemu, który faktycznie leży albo w złym kryzowaniu, albo w niewłaściwym doborze przepływu pompy w węźle cieplnym.

Dodano po 3 [minuty]:

Oczywiście za instalację w budynku odpowiada spółdzielnia i w jej gestii leży kryzowanie.
  • Poziom 35  
    To może być problem z kryzowaniem. Prawda jest taka, że dawniej to powszechnie stosowano, by wyregulować instalację. Niestety, woda nie jest czysta, tworzy się kamień i kryzy - szczególnie te o małych otworkach - ulegały zamuleniu (zapchanie otworków) i grzejniki przestawały grzać. Wtedy to często po prostu wyjmowano kryzy (albo bardzo rozwiercano otwór), by radykalnie rozwiązać problem i na ostatnim piętrze mogło nie grzać. W każdym razie kryzowanie bywa bardzo zawodne (jak za małe otworki, to łatwo się zamula i nie grzeje, jak za duże na parterze, to na ostatnim piętrze może źle grzać). Może też być za małe ciśnienie, albo jest zapchana gałązka doprowadzająca gorącą wodę do grzejnika.