Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie laptop -> telewizor - kilka pytań

peperobert 11 Gru 2008 15:32 15571 5
  • #1 11 Gru 2008 15:32
    peperobert
    Poziom 2  

witam serdecznie.Mam pytanie odnośnie połączenia laptopa z telewizorem tzn.chciałem oglądać filmy na telewizorze . W moim laptopie karta graficzna ma wyjscie na tv , laptop ma rok ,jest to male okragle wyjscie.Kupilem kabel polaczeniowy po stronie tv euro zlacze.Po podpieciu na tv jest czarno bialy.Prosze o informacje co zrobic.Jest to tv sony kv21m1-21t1 jak widac nie pierwszej mlodosci.Wchodzilem do menu serwisowego probowalem ale nic , gdzies przeczytalem w sieci ze we wtyczce euro laczy sie poprzez kondensator jakies dwa kabelki.Bardzo prosze o pomoc z gory serdecznie dziekuje.

0 5
  • #2 11 Gru 2008 16:02
    tzok
    Moderator Samochody

Jeśli TV ma więcej wejść Euro, sprawdź w innych, zazwyczaj tylko jedno ma wejście S-Video, lub trzeba w menu przełączyć między S-Video a RGB.
    Jeśli nie - do dobrze znalazłeś, trzeba we wtyku Euro wstawić kondensator 470pF między pin 15 a 20.
    Nie musisz odłączać przewodu od pinu 15, wystarczy wlutować kondensator między te piny.

0
  • #3 07 Mar 2009 16:42
    przemeolowski
    Poziom 9  

Nie chciałem zakładac nowego wątku dlatego podpinam sie do tego.
    Ja tez jestem na etapie podlączania laptopa do TV (kineskopowy panasonic 32").
    Moj laptop ma wjście HDMI i D-SUB (vga chyba inaczej). Zakupilem przejsciowkę z vga na s-video i chinch. Próbowałem na te 2 sposoby. Komputer wykrywa ekran zewnetrzny (monitor analogowy) ale obraz na tv jest w zalezoności od rozdzielczości całkowicie nieczytelny lub widac pulpit skopiowany w 3 lub 5 pionowych pasach i kiepskiej jakosci. Probowałem praktycznie we wszystkich trybach karty i częstotliwościach. Efekt fatalny.
    - Czy podlączenie kablem d-sub>scart mogłoby rozwiazac ten problem?
    - Czy sygnał z vga na scart jest rownoznaczy z sygnałem puszczonym przez s-vido i chcinch (jak nie dziala na jednym to na innych tez nie bedzie?.
    A może tylko ratuje mnie jakis drogi konwerter sygnału.
    Czy może swiadczy to o mojej karcie graficznej czy raczej moze byc problem tv?
    Dużo pytań ale na taki wątek sie nigdzie nie natknąłem.
    Z góry dziekuje.

0
  • #4 07 Mar 2009 17:05
    tzok
    Moderator Samochody

Cytat:
    - Czy podlączenie kablem d-sub>scart mogłoby rozwiazac ten problem?
    Mogłoby ale szansa jest marna.
    Cytat:
    - Czy sygnał z vga na scart jest rownoznaczy z sygnałem puszczonym przez s-vido i chcinch (jak nie dziala na jednym to na innych tez nie bedzie?
    To zależy, w SCAR jest composite video, s-video oraz RGB, ale tylko w standardzie PAL - 50Hz z przeplotem.

Cytat:
    A może tylko ratuje mnie jakis drogi konwerter sygnału.
    To jest najlepsze rozwiązanie - np. Grand Hand View III

Cytat:
    Czy może swiadczy to o mojej karcie graficznej czy raczej moze byc problem tv?
    Karty graficzne typowo nie generują obrazu w standardzie PAL, a telewizory CRT nie potrafią wyświetlać obrazu VGA (progressive scan). Jeśli karta nie ma dedykowanego wyjście TV (PAL/NTSC) to należy użyć konwertera.
    Współczesne telewizory mają wejścia HDMI i w takie też wyjścia wyposażane są współczesne laptopy...

0
  • #5 07 Mar 2009 19:28
    przemeolowski
    Poziom 9  

Dziękuje za odpowiedź
    A jak się sprawuje taki konwerter jeśli chodzi o jakość i możliwości regulacyjne obrazu? Czy jest to porównywalne z tv-outem.

0
  • #6 07 Mar 2009 22:41
    tzok
    Moderator Samochody

Osobiście - nie testowałem, ale nie widzę powodu dla którego miałby ustępować fabrycznemu wyjściu TV. Nie wymaga instalowania żadnego oprogramowania na PC i obsługuje standardowe rozdzielczości do 1024x768@60Hz włącznie (oczywiście obraz w takiej rozdzielczości na ekranie TV będzie rozmyty i mało czytelny, ale do gier czy filmów się nadaje).

0