Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic sa-ak18 - nie czyta płyt.

11 Gru 2008 16:30 2243 3
  • Poziom 16  
    Witam! Dzisiaj zepsuła mi sie w/w wieża. Przestała czytać płyty więc postanowiłem wyczyścić laser. Wysunąłem tackę i wyciągnąłem wtyczkę, żeby tacka mi się nie wsunęła z powrotem. Wyczyściłem laser, włączyłem sprzęt, tacka się wsunęła na ekranie pojawiła się animacja jakby zmieniał płytę i po chwili tacka się wysunęła a na wyświetlaczu było napisane TAKE OUT DISC. Po wsunięciu tacki wszystko powtarza się od początku. Wydaje mi się, że wieża "ogłupiała" i nie wie, który CD jest aktualnie ustawiony. Jest na to jakaś rada?
  • Poziom 34  
    Któryś z elementów mechaniki przestawił się o jeden lub dwa ząbki. Jeśli masz do czynienia na co dzień z takimi sprawami, powinieneś dać sobie radę - rozkręcając ostrożnie sprzęt i ustawiając odpowiednio na fabrycznych znacznikach.
  • Poziom 16  
    Spróbowałem jeszcze raz włączyć wieże i nagle ożyła. Zmieniacz już działa, jednak dalej nie widzi płyty. Laser nie próbuje chwycić ostrości, płyta sie nie kręci. Co jeszcze można zrobić oprócz przemycia lasera?
    PS. Jak wysunąć tackę/dostać się do lasera żeby znowu nic nie zepsuć?
  • Poziom 34  
    Co można? Możesz jeszcze sprawdzić silniki i szynę po której się przesuwa głowica lasera. Sama soczewka pracowała góra/dół przed czyszczeniem? Jeśli nie pamiętasz, a teraz nie pracuje, to może zerwałeś podczas czyszczenia któreś z elastycznych połączeń cewek soczewki? Sprawdź też dla świętego spokoju najistotniejsze napięcia dla pracy CD. Jeśli operacje okażą się bez efektu, to klasycznie "oko" do wymiany.

Cytat:
    Jak wysunąć tackę/dostać się do lasera żeby znowu nic nie zepsuć?

Musisz wysunąć ze świadomością że znowu przestawi Ci się mechanika, a po wykonanych czynnościach serwisowych, należy ją po prostu doprowadzić do poprzedniego stanu.

p.s. chyba nie robisz tego z zamkniętymi oczyma ;)