Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer i bateria o większym napięciu

Myrek1 11 Gru 2008 16:48 1051 0
  • #1 11 Gru 2008 16:48
    Myrek1
    Poziom 23  

Nie dałem w temacie typu laptopa bo temat dotyczy różnych modeli Acera (może też innych laptopów).

Mianowicie mam laptopa Acer Aspire 5920G wersja z C2D T5250. W komplecie jest bateria AS07B71 o napięciu 11.1V i pojemności 4000mAh. Chciałem wymienić tą baterię na lepszą. W tym modelu, tyle że w lepszej konfiguracji jest dostarczana bateria AS07B42, która ma napięcie 14.8V i 4800mAh ( http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Acer-Aspire-5920G.4098.0.html ).
    Pytanie jest proste, jednak nie znalazłem na nie odpowiedzi. Czy te baterie można wymieniać mimo ich różnych napięć?
    Za tym jest to, że to te same laptopy, różnią się tylko prockiem. Do tego baterie mają takie same obudowy, jest info w niektórych miejscach że się uzupełniają (ale nie zawsze).

Przeciw to różne napięcia.

Rozumiem, że różne napięcie wynika z tego, że lepsza bateria ma 8 ogniw, a mniejsza ma 6 ogniw po 1,85V. W związku z tym, że laptop ma zasilacz 19V rozumiem też, że w laptopie oczywiście jest regulator napięcia. Wg mnie można zamieniać te baterie, a wg was?

P.S. W necie ( i elektrodzie) piszą czasem, że się nie zamienia choć nie opierają się na niczym innym jak na tym, że są różne napięcia. Ale na elektrodzie nie opieramy się na "wydaje mi się" tylko na poważnych wnioskach, więc postanowiłem założyć taki temat.

Co o tym myślicie?

0 0