Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna 96' 2.0 KAT - brak ogrzewania

fakatuku 11 Dec 2008 17:03 9027 8
    fakatuku
    Level 2  
    sciagnalem sobie okazyjnie autko z Francji, jezdzilem tam sobie ze 3 miesiace i nie odczuwalem tego problemu dopoki nie wrocilem do kraju, zimno a ogrzewania brak! powiem tak, termostat sprawdzony i sprawny, uklad chlodniczy czysty, plyny wymienione, nagrzewnica ciepla, tylko ogrzewania w autku brak..
    pewien pomysl mam, ale chcialbym sie upewnic i dopytac, mianowicie obok zegarka jest czujnik temperatury, ktory ciagle pokazuje jakies dziwne liczby, rzedu 60-80 stopni celcjusza, czy to moze byc powod? autko ma climatronic i dziala bez zarzutu, tylko to ogrzewanie.. jezeli to moze byc powod to gdzie moge szukac tego czujnika temperatury? wymiana? co radzicie
    SzymonHK
    Level 20  
    Czujnik może być w okolicy lampki sufitowej, taka mała kratka, w niektórych wersjach jest tam wiatraczek zasysający powietrze do czujnika.
    lukasz plonka 83
    Level 12  
    może być zabita nagrzewnica ,pewnie będzie do wymiany
    cali81
    Level 11  
    Obok zegarka to jest wyświetlacz temperatury a na zewnątrz jest jego czujnik schowany w prawym lusterku pod spodem. A jeżeli nie leci ciepłe powietrze to sprawdż przesłonę czy prawidłowo działa.
    fakatuku
    Level 2  
    no raczej jest to czujnik.. ktos wie gdzie moge kupic taki czujnik? u mnie w miescie nie ma w zadnym sklepie, na necie tez ciezko znalezc..
    softail
    Level 10  
    1.Z tego co się orientuje to w modelu z klimatronikiem jest silniczek sterujący klapką nawiewu, sprawdz czy działa.
    2. Nie wymieniaj nagrzewnicy, szkoda kasy, lepiej ją wyczyścic rozbierając ją. Odkręcamy 4 śrubki, wyjmujemy nagrzewnicę, rozbieramy szczyt, wyjmujemy spirale z rurek, składamy na czerwony silikon i gotowe.
    Abhorsen
    Level 1  
    chcialbym abys jesli to mozliwe, powiedzial jak rozwiazales swoj problem:) prosze bo mam podobny:cry:
    jokerro
    Level 34  
    Podpinam sie do tematu.Taki sam model i niegrzeje w kabinie.Na poczatku przez pare sek.poleci takie złamane powietrze i potem dalej zimne.Uklad przeczyszczony srodkiem,waz zasilajacy nagrzewnice goracy i ten ktorym wraca ciecz tak samo goracy a cieplym niedaje w srodku.Czy klimatronik przypadkiem nieprzysłania do konca jakiejs klapy?Jak ma ktos pojecie jak do tego tam sie dostac itd to prosze o jakies wskazowki.Dzieki z gory.

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

Sprawdziłem i silniczek otwierania klapy cieplo zimno dziala.Nawet wyciagnąłem go i recznie zamykalem i dalej to samo.
    Rafi-03
    Level 10  
    jokerro a gdzie jest ten silniczek od tych klap bo u mnie to samo się dzieje co u was (Laga 96' wersja z klima tronikiem,zgazowana)
    ja znalazłem jeszcze dodatkową rzecz jak puszczę obieg powietrza ten w środku bez ingerencji powietrza z zewnątrz pojazdu to jakoś tam jeszcze grzeje ale w zamian za to szybki parują w zastraszającym tempie.
    Jak macie jakieś rozwiązania to dajcie znać w poniedziałek będę walczył.