Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z obrazem,TV-LG,dekoder-Samsung(Cyfrowy polsat)

11 Gru 2008 18:46 4080 7
  • Poziom 9  
    Witam!
    Kupiłem nowy TV,LG,LCD,37 cali,i od razu dekoder Samsung z cyfrowego polsatu (bez HD) i tu się pojawia problem z obrazem.Podłaczony mam dekoder z TV za pomocą EUROzłącza,ale nie wiem jakie dobrać ustawienia obrazu w TV i w dekoderze żeby było najlepiej,próbowałem kombinować,ale albo obraz mi ucina na Ekranie,albo wszystko jest "rozszerzone" bardzo prosze o pomoc :)
  • Poziom 43  
    A czy widziałeś w normalnym TV , żeby nie " ucinało"?. Albo jak " w normalnym ucina" albo rozszerzone. Wybór należy do ciebie.
  • Poziom 9  
    W normalnym TV (4:3) po prostu obraz był mniejszy przy jakimś filmie bądź programie...Tu po prostu ucina w sposób,że nie mam kawałka obrazu bo w taki sposób jest rozszerzony obraz...Ale znowu jak dam żeby był pełny obraz to ludzie są niewymiarowi,wszystko jest rozszerzone,to też nie bardzo,potrzebuje ustawień które w miare dadzą dobry efekt bo nie wierzę,że takich nie ma,wybaczcie,ale jestem laikiem w tych sprawach.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Jak chcesz mieć ludzi o " normalnych " wymiarach to wtedy obcina napisy itp. Jak ma nie obcinać to ludzie małe i szerokie. I nic nie zrobisz . Taki urok . Ustaw format 4:3 i wtedy boków nie będzie a ludzie będą normalni jak w " starym" TV. Jeszcze możesz ustawić " auto" i wtedy obraz będzie zmieniał się stosownie do tego jak nadają.
  • Poziom 9  
    Tylko,że ja w TV ani w dekoderze nie mam trybu "AUTO". Jak dam w dekoderze tryb 4:3 to znów wszystko jest rozszerzone,a jak w TV i w dekoderze dam 4:3 to znów mam czarne pasy po bokach...Trudno,będe musiał się przyzwyczaić do poobcinanych obrazów dopóki stacje nie zaczną nadawać w formacie 16:9 :P,dziękuje za odpowiedzi :)
  • Poziom 9  
    Mam jeszcze jedno pytanie...W czasie oglądania jakiegoś programu na niektórych kanałach ww czasie ruchu pojawiaja takie jakby "paski".Nie wiem jak to wytłumaczyć...Wie ktoś może dlaczego?
    Z góry dzięki za odpowiedź
  • Poziom 27  
    RaceKing napisał:
    Tylko,że ja w TV ani w dekoderze nie mam trybu "AUTO". Jak dam w dekoderze tryb 4:3 to znów wszystko jest rozszerzone,a jak w TV i w dekoderze dam 4:3 to znów mam czarne pasy po bokach...Trudno,będe musiał się przyzwyczaić do poobcinanych obrazów dopóki stacje nie zaczną nadawać w formacie 16:9 :P,dziękuje za odpowiedzi :)

w menu - obraz jest tryb wyświetlania ;)